Hrůza ve Vítkově: Dva kluci (6) napadli s noži v ruce Tomáše (8), když se vracel z obchodu

Chlapci z této ubytovny údajně napadli s noži v ruce osmiletého Tomáše, když šel z nákupu
Autor: Jiří Krušina - 
31. 5. 2013
16:45

Opravdovou hrůzu zažil Tomáš B. (8) z Vítkova. Vracel se z obchodu s chlebem v tašce, když jej údajně napadli dva romští chlapci (6) s noži v ruce. Prý mu hrozili pobodáním.

Tomášova matka zrovna dávala do postýlky malou Marušku (1), když slyšela křik a pláč. „Podívala jsem se z okna a stál tam Tomášek, panicky řval, že ho chtějí bodnout dva kluci,“ popsala chvíle hrůzy Blanka B.

Potyčka mezi ridiči

Matka vyběhla ven a vydala se za údajnými útočníky k nedaleké ubytovně. „Řvala jsem, kde jsou ti hajzlové. Ale to už tam stáli jejich rodiče a začali mi nadávat. Vše jsem oznámila na policii, jenže protože jsou nezletilí, tak se jim nic nestane,“ posteskla si žena.

Nechtěli ho zabít

Někteří Romové z ubytovny o útoku nic neví. Druzí slyšeli, že nešlo o útok. „Jsou to děcka a stála tu s nožem, když si krájela chleba. Možná, že se ten kluk leknul, ale rozhodně ho ty děti nechtěly zabít,“ popsal incident obyvatel ubytovny.

Policie případ předala sociálce

Útok na Tomáše (8) potvrdila i policie. „Matka napadeného dítěte nám incident oznámila. Šetřením jsme ustanovili za možného útočníka šestiletého chlapce. Po zadokumentování jsme případ předali odboru sociální péče. Policie vzhledem k nízkému věku pachatele nemůže zahájit jeho trestní stíhání,“ řekl policejní mluvčí z Opavy René Černohorský.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa