Miliardář Malina: Za tunel Unipetrolu nesedí, podplácení Klausovy milosti mu prominuli

Podnikatel Tomáš Malina milost od Klause prý nepodplatil  (Autor: Blesk, Mediafax.cz)
Autor: psch - 
29. května 2013
12:33

Podnikatel s pohonnými hmotami  Tomáš Malina, známý z kauzy Unipetrol, kde zpronevěřil stamiliony, má kromě spousty peněz zřejmě také obrovské štěstí. Policie ho totiž nebude stíhat za uplacenou milost bývalého prezidenta Václava Klause. Jeho syn Jakub mezitím v klidu randí s miskou Eliškou Bučkovou.

Zpronevěřil stamiliony Unipetrolu a může si užívat svobody. Tedy zatím. Ačkoliv byl uznán vinným, do vězení zatím nenastoupil. A hlavně nebude stíhán za uplacení milosti, informuje server Týden.cz.

O odklad vězení se dříve postaral tehdejší prezident Václav Klaus, který dal na lékařskou zprávu. Ta hovořila o špatném zdravotním stavu podnikatele. Ale! Lékaře údajně Malina podplatil.

Oficiální stanovisko ovšem zní poněkud jinak. "Policie věc odložila a státní zástupce toto rozhodnutí akceptoval," uvedla šéfka žalobců Prahy 1 Šárka Pokorná. "Ve věci nejde o podezření z trestného činu,“ doplnila pro Týden.cz.

Špatný zdravotní stav

Odklad nástupu do vězení, kde si měl odpykat pět let za zpronevěru stamilionů Unipetrolu, zajistila lékařská zpráva, která dokazovala Malinův špatný zdravotní stav. Kvůli zfalšovaným lékařským zprávám jsou v hledáčku policistů i samotní lékaři.

Zprávy rozporovala i vězeňská služba, podle níž nebyl Malinův stav tak špatný, aby se o něj ve vězení lékaři nedokázali postarat.

Nekonečné kolečko

Celý proces a nástup do vězení provázejí neustálé průtahy. Malinu Vrchní soud v Praze shledal vinným opět letos v březnu, do vězení měl nastoupit v dubnu. Podnikatel ale nenastoupil a podal dovolání k Nejvyššímu soudu, který mu už dřív vyhověl.

Protože ale bylo dovolání chybné, celý proces se musí opakovat, soud podobné záležitosti řeší až tři měsíce. Kdy se tedy opět dostane k projednávání, je ve hvězdách.

wilddog ( 29. května 2013 18:33 )

Úřad pro vyšetřování zločinů komunismu se zabývá tím proč před 30 nebo kolika lety nebyl odsouzen policajt za přejetí dítěte autem. To aby se založil ještě i úřad na vyšetřování zločinů kapitalismu, když v té naší pseudodemokratické společnosti nelze odsoudit zkorumpované politiky, úředníky, kmotry a podnikatele-zločince normálním způsobem.. Tady je to jak v cvokhausu..

praha48 ( 29. května 2013 16:48 )

Pane Malina - zapomnel jste ze den ma 24 hodin a i Vas syn, nechtela bych byt ve vasi kuzi, nedostal jste odsouzeni od soudcu, ale spravedlnost Vas ceka kazdy den a Vas zivot je stale kratsi preji pekne sny i synovi

tomik007 ( 29. května 2013 15:56 )

Vsichni v ODS jsou strasne nemocny a chradnou

rudyptak48 ( 29. května 2013 15:55 )

Klaus může být na sebe pyšný. Čeho nedosáhli komunisté, dosáhl on jednou amnestií.

pepen ( 29. května 2013 15:48 )

Klaus měl vyset!!!!Všichni ty *** zlodějský taky!!!Soudy v této zemi-k smíchu!!!!Toto není právní stát!!!!Všude obálky -korupce a popdvody!!!!Nejhorší doba od roku 1989-pokud s tím mi lidé nic neuděláme-tak těmto šmejdům zlodějským a politikům vše projde bez trestu!!!!! hnus!!!Obnovil bych trest smrti-sebral majetky a všechny bez soudů-POPRAVIT!!!!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud