Nečas a Kalousek jsou trapní, kritizuje ČSSD pranici v pravici!

Sobotka se Zaorálkem (ČSSD) se pustili do čelních představitelů pravice kvůli jejich hádce  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao - 
24. května 2013
12:13

Spory mezi Petrem Nečasem (ODS) a Miroslavem Kalouskem (TOP 09) nenechalo bez povšimnutí vedení opoziční ČSSD. Její lídr Sobotka se nechal slyšet, že doufá ve výprask obou pravicových stran ve volbách, místopředseda Zaorálek dodal, že hádky premiéra s ministrem financí jsou vyloženě trapné.

Spory Nečase a Kalouska se odvíjí od krize na pražském magistrátu, kde TOP 09 svrhla primátora Svobodu (ODS) a ujala se vlády nad městem, které platí za jednu z bašt občanské demokracie. Vytěžit z rozkolu vládních stran se snaží samozřejmě i opoziční ČSSD.

Sobotka: Ať dostane pravice výprask!

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se dnes nechal slyšet, že "koalice nebyla funkční, nebyla jednotná, neměla tah na branku a v zásadě tlačila problémy hlavního města před sebou." Praha podle něj není v dobrém stavu, což ale může mít dopad na celou politiku současné vlády.

"Lidé neočekávají, že se premiér a ministr financí budou v médiích vzájemně napadat," upozornil Sobotka vládní představitele s tím, že ODS a TOP 09 si v souvislosti s Prahou nemají podle něj absolutně co vyčítat. "Já doufám, že TOP 09 a ODS příští volby hanebně prohrají. Nic jiného jim nepřeji," dodal Sobotka, který za další důkaz rozkladu vlády označil i nesouhlas ministra Kalouska s dostavbou jaderné elektrárny Temelín.

Zaorálek: Nečas a Kalousek jsou zkrátka trapní

K Sobotkovi si pak přisadil i místopředseda Lubomír Zaorálek. "Ministr Kalousek mluví o premiérovi vlády jako o chudáčkovi, premiér se vysmívá ministrovi své vlády za jeho alkoholismus. To je obraz, jak se spolu baví vrcholní politici v této zemi," uvedl na dnešním brífinku a označil celou výměnu názorů za trapnou. "Jestli se měli zkusit na něčem dohodnout, tak se nedohodnou na ničem," dodal.

"Vláda v takovémto stavu vůbec nezvládá své funkce a drží se vlády za každou cenu. Nechtějí odejít, ani když nejsou schopni spolu vládnout," čertí se Zaorálek, podle které si vláda bere jako rukojmí občany.

francjosef ( 24. května 2013 18:42 )

úúmmm

rudyptak48 ( 24. května 2013 14:01 )

Měl by si zakrýt tu holou lebku, fašisto. Ty tvépříspěvky jsou opravdu jedlé.

horstfuxteleshop ( 24. května 2013 13:57 )

zalez hňupe

horstfuxteleshop ( 24. května 2013 13:56 )

rudyptak48 ( 24. května 2013 13:46 )

Po vzoru těch reprepolitických idiotů z ODS, TOP09 A ČSSD, si zde hezka vzájemně vjeďte do vlasú. Oč jste chytřejší než oni? Stačí na to blbý článeček v Blesku.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud