Papež vymítal ďábla? Dal nemocnému ruce na hlavu a ten se začal třást!

Papež František čelí podezření, že v tomto případě prováděl exorcismus.
Autor: simao, ČTK - 
22. 5. 2013
15:55

VIDEO: Papež František vzbudil vášnivé spekulace poté, co žehnal nemocnému poutníkovi (43) z Mexika. Muži na invalidním vozíku totiž položil obě ruce na hlavu a začal se modlit. Podle některých médií však šlo o postup praktikovaný exorcisty, tedy vymítači ďábla! 

Světová média mají další senzaci, spekulují totiž, zda je nový papež František exorcistou! Na tuto myšlenku je přivedly záběry z nedělní mše na Svatopetrském náměstí.

Papež přistoupil k poutníkovi Ángelovi (43), který seděl v kolečkovém křesle. Debatoval chvíli s jeho doprovodem a poté mu položil na dlouhých 15 sekund ruce na hlavu. A spustil modlitbu, během které se muž několikrát zatřásl. Na konci žehnání se pak uvolněně sesunul do křesla.

„Exorcisté, kteří viděli tyto snímky, nemají pochyb - šlo o modlitbu za vyhnání ďábla,“ oznámil římskokatolický televizní kanál TV 2000, který provozuje italská biskupská konference.

Myslí si to i italský teolog Giulio Maspero. Sám byl svědkem desítek vymítání ďáblů a Františkovo požehnání bylo prý podobné tomu, co viděl. Minimálně šlo prý o modlitbu, která měla „osvobodit mladého muže ze zajetí démonů.“

Z exorcismu podezřívala média ostatně i papeže Jana Pavla II. Vatikán však rázně vyloučil, že by byl on či František vymítačem. Třesení muže prý způsobila jeho nemoc. „Papež František neměl v úmyslu provádět exorcismus. Stejně jako to dělá vždycky s nemocnými a trpícími, jen se za muže, který mu byl představen, pomodlil,“ tvrdí vatikánský mluvčí Federiko Lombardi.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

rudyptak48 ( 22. května 2013 22:43 )

Bohužel más redaktoři Blesku pořád přesvědčují, že by měli vrátit vysvědčení ze základní školy. A k samotné podstatě vymítání (ne vymýtání) ďábla... Ježíš to dělal také, a dovolil to i svým učedníkům. Tak proč by to nemohl zkusit i zástupce apoštola Petra? A jak je vidět z videa, netrvalo mu to ani tak dlouho, jak se uvádí v některých amerických filmech typu exorcista.

zelena.karkulka ( 22. května 2013 21:11 )

Bylo to včera na CNN a Aljazzera

zelena.karkulka ( 22. května 2013 21:11 )

To bylo spíš naopak,ne?

kocour03 ( 22. května 2013 17:56 )

Vymýtání ďábla ?! To má autor spíš vymeteno v hlavě.

wrunx ( 22. května 2013 17:20 )

Třeba tomu ďáblovi hrozil že bude muset platit mýtné tak dlouho, až ho vymýtal

Zobrazit celou diskusi
Další videa