Maďar (37) si v práci uřízl ruku: Nasedl do auta a dojel do 16 km vzdálené nemocnice

Autor: shp - 
15. května 2013
15:39

I když ztratil ruku, tak neztratil hlavu. Maďar Tibor A. (37) si při čištění stroje na zpracování sutin usekl horní končetinu. Na nic ale nečekal, nasedl do auta, amputovanou ruku položil na sedadlo řidiče a vyrazil do nemocnice. S jednou rukou dokázal řídit auto až do 16 km vzdáleného zařízení.

Většina lidí by v případě, kdy by jim stroj uřízl ruku, propadala panice nebo upadla v mdloby. Ne však Tibor, který ukázal, že je nejenom pořádný drsňák, ale že mu to pálí. Z východorakouského Purbachu, kde pracoval, odjel až do nemocnice v Eisenstadtu, což mu končetinu zachránila.

Zatím není jasné, nakolik bude ruka pohyblivá

Z Eisenstadtu ho totiž dopravila helikoptéra až do nemocnice ve Vídni, kde mu amputovanou ruku přišili lékaři zpět. Zatím není jasné, nakolik ji bude Tibor moci používat, ale doktoři jsou díky jeho rychlé reakci optimističtí. Jen už si bude muset při práci dávat větší pozor.

cinderella1 ( 15. května 2013 18:44 )

Ten byl ale duchapritomny. Preji mu aby mu ta ruka fungovala ...zaslouzi si to!

cinderella1 ( 15. května 2013 18:42 )

Vypada to, ze to prekladali Pleskaci z anglictiny ... Urizl si, usekl si (sliced off, cut off) je stale totez, ale utrhl si (tore off) uz urcite ne. Bude nejlepsi, kdyz se budou drzet toho 4. vyrazu - amputace ...amputovanou ruku položil na sedadlo řidiče...

russo ( 15. května 2013 17:32 )

Tak jak to tedy Plesku skutečně je?Titulek říká, že si ruku uřízl pod fotem je psáno, že si ji utrhl a v článku,že usekl...použito toliko výrazů a čtenář si může vybrat....

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud