Pomsta za Opencard? Korunnímu svědkovi se již podruhé vloupali do bytu!

Scéna jak z akčního filmu. Někdejší úředník z magistrátu otevřel dveře od bytu a zjistil, že u něj doma někdo byl. Vloupal se tam již podruhé. Co hledal? Podle všeho pátral po důkazech o kauze Opencard!
Jiří Chytil kdysi býval zaměstnancem pražského magistrátu. Pracoval na odboru informatiky. Původně měl podle v kauze Opencard svědčit v utajení, nakonec ale sám skončil mezi obviněnými. Nyní se však obává toho, že po něm jdou kvůli důkazům o kauze.
Již podruhé se totiž Chytilovi někdo vkradlo do bytu. Informoval o tom server novinky.cz. "Nezmizelo nic. V bytě byly rozházené věci," sdělil Chytil na pondělním brífinku sdružení Veřejnost proti korupci. V prvním případě si však pachatel při únorové vloupačce odnesl dva externí disky a jeden telefon. Chytil prý ale měl data zálohovaná. V obou případech byly domovní zámky neporušené a vypadalo to, že někdo šel najisto...
Pracoval na magistrátu, když se Opencard projednávala
Samotnému Chytilovi přitom hrozí až 8 let vězení. Pracoval na magistrátu v době, kdy se Opencard projednávala. Z kauzy téhle předražené tramvajenky za miliardu by se však podle občanského sdružení Veřejnost proti korupci měli zodpovídat nikoli zaměstnanci, ale především pražští politici, kteří před lety stáli u jejího zrodu.
Sdružení dokonce podalo oficiální podnět nejvyššímu státnímu zástupci Pavlu Zemanovi. Členkou sdružení je i právnička Hana Marvanová, která na tiskové konferenci řekla, že by měl Zeman prověřit postup žalobců.
Sdružení: Jděte po velkých rybách, ne zaměstnancích!
Policie se kauzou Opencard zabývá už několik let. Žalobě čelí celkem pět úředníků. Nedávno byla obviněna i současný rada města v čele s primátorem Bohuslavem Svobodou (ODS) a další zaměstnanci magistrátu.
"Vyšetřování se stále nezačalo věnovat hlavním odpovědným osobám, které z toho mohly mít prospěch," myslí si však Marvanová. "Přitom jde o jednu z největších kauz, která může mít korupční pozadí," dodala.