Sobota 22. ledna 2022
Svátek slaví Slavomír, zítra Zdeněk
Oblačno, déšť se sněhem 1°C

Potvrzeno! Našli tělo chodce sraženého na Mánesově mostě

Autor: šim - 
10. května 2013
14:27

Nejhorší zpráva se potvrdila. Libor K. (†42), kterého společně s jeho ženou Jindrou K. (†43) srazil před dvěma měsíci na pražském Mánesově mostě bezohledný řidič, je mrtvý. Policie potvrdila, že tělo muže, které před 14 dny vylovila z Vltavy, patří jemu.

Nehoda se stala 5. března večer. Řidič nezvládl řízení a vlétl na chodník, po kterém po mostě přecházel manželský pár z Blanenska. Oba spadli přes zábradlí do ledové Vltavy. Ženu se podařilo za několik desítek minut nalézt. Na náplavce ji pak záchranáři oživovali, žena však zemřela po převozu do nemocnice.

Po jejím manželovi říční policie a potápěči pátrali ještě několik dnů, než bylo pátrání bez výsledku ukončeno. Před dvěma týdny však bylo nedaleko pražské Štvanice, tedy několik set metrů po proudu řeky, vyloveno mužské tělo. Policie nyní potvrdila, že patří Liborovi K.

Totožnost muže potvrdily testy DNA, informoval dnes policejní mluvčí Tomáš Hulan. Jelikož bylo ve značném stádiu rozkladu, nařídili kriminalisté expertízu DNA. Její výsledky potvrdily, že se jedná o dvaačtyřicetiletého Čecha, který byl jako chodec účastníkem zmíněné nehody," uvedl mluvčí.

Řidič (67) auta, které nehodu způsobilo, byl tehdy s lehčími zraněními převezen do nemocnice. Vyšetřování nehody podle Hulana pokračuje. "Kriminalisté prověřují veškeré okolnosti události a čekají na další výsledky zadaných znaleckých expertíz," dodal. Podle dostupných informací přijelo osobní auto ve směru od Klárova, řidič pak z neznámých příčin přejel na levou stranu silnice.

versutus ( 12. května 2013 09:38 )

A co například zdravotní indispozice vzhledem k věku řidiče, mikrospánek apod. ty brouku pytlíku???

versutus ( 12. května 2013 09:36 )

Totálně mimo jsi leda tak ty!!!

versutus ( 12. května 2013 09:34 )

Tak vidíš, že ho našli po proudu od nehody a ne u Tančícího domu!

marmat ( 10. května 2013 16:32 )

vy budete zřejmě MIMO-pane MUMU

marmat ( 10. května 2013 16:31 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa