Našli tělo Vendulky (†6) a vodáka Marka (†29): Po otci děvčátka se stále pátrá

Na řece Moravě našli prvního z vodáků, kteří se ztratili 1. května: Marka se již jeho rodina nedočká  (Autor: Foto Blesk - Ondřej Požár, Facebook)
Autor: simao, ljš - 
9. května 2013
17:26

Vyrazila s tatínkem a jeho kamarádem na výlet po řece Moravě, ani jeden z nich se z něj už však nikdy nevrátil. Po osmi dnech od začátku pátrání vydala řeka Morava tělo šestileté Vendulky a také vodáka Marka (†28). Po jejím otci záchranáři nadále pátrají.

Řeka vydala dvě těla, která minulou středu uchvátila... Dobrovolní hasiči dnes dopoledne našli prvního z trojice vodáků, pohřešovaných na řece Moravě. Marka (†29) vyplavil vodní tok na mělčinu poblíž soutoku s Veličkou, sdělila policejní mluvčí Kamila Haraštová.

Potvrdila tak smutnou skutečnost, že se partnerka Simona a teprve roční dcera Nellynka vášnivého rybáře Marka doma již stoprocentně nedočkají...

O několik hodin později pak bylo nalezeno také tělo šestileté Vendulky. Nadále se tak pohřešuje už jen její otec Zdeněk (36), jehož opuštěnou loďku našli u přírodní památky Osypané břehy nedaleko Strážnice.

"Samozřejmě, že celá pátrací akce bude nadále pokračovat," dodala policejní mluvčí. V uplynulých dnech pátrání komplikoval vysoký průtok vody, dnes jsou ale podmínky pro práci potápěčů příznivější.

Staly se Markovi osudnými zrádná řeka a bahnitý břeh?

Před několika dny však policisté informovali také své kolegy na Slovensku, v Rakousku a Maďarsku. Voda mohla odplavit těla pohřešovaných dále po toku Moravy, případně až do Dunaje.

Policie také důrazně varovala výletníky a rybáře, aby v zájmu ochrany života a zdraví nesplouvali na Hodonínsku řeku Moravu. Nebezpečí utonutí hrozí i nadále - voda je v této části roku podle zkušených vodáků chladná a kalná, v případě nehody v ní člověk rychle prochladne, břehy jsou bahnité a vylézt ze silného proudu je obtížné...

Video Pátrání po ztracených vodácích komplikovalo i počasí a zvýšená hladina řeky Moravy - Pavel Ryšlink

mercure ( 10. května 2013 11:28 )

Opravdu s úctou a obdivem hledím na všechny chlapy pracující u hasičů. Mít výjezdy k těmto smutným případům, k bouračkám, to je opravdu jen pro silné chlapy. Takže všichni chlapi, patří Vám můj hluboký obdi. Zarmouceným rodinám - upřímnou soustrast.

zkratik ( 9. května 2013 21:12 )

oba zkušení rybáři,holka měla plovací vestu a stejně......

diskutujici ( 9. května 2013 20:47 )

To je tak, jak si rodice mysli, ze deti jsou nadsene z jejich radovanek. Treba tam vubec nechtela.

tnikita ( 9. května 2013 20:40 )

Je to velmi smutné,pozůstalým hodně síly...

fridos ( 9. května 2013 14:18 )

simi máš ale ten největší důvod být a jít dál.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud