Nehoda autobusu Student Agency: Srazil se s kamionem, 20 zraněných!

Autor: psch, ČTK - 
9. 5. 2013
10:52

Žlutý autobus společnosti Student Agency se ve čtvrtek dopoledne srazilu pražské Ruzyně na sjezdu ze silnice vedoucí od letiště na R7 s kamionem a osobním autem. Na místě je 20 zraněných, Pražský okruh je ucpaný.

K nehodě došlo okolo 10. hodiny dopoledne. Na místo přiletěly dva vrtulníky záchranné služby a zasahují i hasiči. Podle mluvčí pražské záchranky Jiřiny Ernestové bylo při nehodě zraněno 20 lidí.

Silnice ve směru na Prahu je zcela uzavřená, ven z Prahy jezdí řidiči jen jedním pruhem. Policisté varují motoristy také před zácpami na objízdných trasách.

"Nevylučuji ani vážné zranění, ale v tuto chvíli nemohou podat konkrétní informaci, upřesněno to bude později," uvedla před 11:30 Ernestová.

Těžce zraněná je žena, která zůstala po nehodě zaklíněná, museli ji vystříhat hasiči.

Podle svědectví z místa nehody je patrné, že nehodu zavinil řidič Student Agency, který nedobrzdil za kamionem. Ten totiž začal brzdit, když se vyhýbal osobáku, který mu nedal přednost.

Video  Nehoda autobusu Student Agency si vyžádala několik zraněných - Infobiro.tv
480p 360p 240p

Jedna cestující vážně zraněná

Podle mluvčího Student Agency Aleše Ondrůje autobus cestoval na lince Chomutov - Praha a bylo v něm asi 20 cestujících, jedna cestující byla vážně zraněna. "Ostatní cestující a posádka autobusu jsou podle aktuálních informací v pořádku a bez zranění," řekl ČTK Ondrůj.

Firma na místo vyslala náhradní autobus, příčiny nehody zatím nezná. "Cestujícím se omlouváme za způsobené nepohodlí a zranění a podnikáme veškeré kroky pro minimalizaci dopadů," uvedl Ondrůj.

Podle informací Ředitelství silnic a dálnic místo nehody lze v současné době objíždět ulicemi Aviatická a K Letišti.

Připravujeme podrobnosti

Doporučujeme
pattapuf ( 11. června 2013 18:13 )

"Hodně jsem už četl..", " i na You Tube jsou videa ", "dal bych za to krk, že tohle je taky vina toho šoféra" Jedna perla za druhou.

pattapuf ( 11. června 2013 18:11 )

To zní hrozně blbě, když se chceš k něčemu vyjádřit a nevíš jak.

pattapuf ( 11. června 2013 18:10 )

Nabrat kvalitní lidi. Myslels tím sebe?

cipisek134 ( 9. května 2013 16:34 )

surfer: Ty jsi se ještě nikdy nepřeklepl?

aston70 ( 9. května 2013 15:34 )

a jak jezdi kamionaci teoreticko?Az si sednes za velky,pak ty kraviny uz psat nebudes

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa