Pátek 7. května 2021
Svátek slaví Stanislav, zítra je Den vítězství
Oblačno, déšť 12°C

Přišli o zdraví i domov, ale mají lásku a naději: Zamilovaný pár z azyláku se chce vzít!

Jirka a Věrka se upřímně milují. I když trpí nemocemi a jsou bez domova, tak se chtějí vzít.
Jirka a Věrka se upřímně milují. I když trpí nemocemi a jsou bez domova, tak se chtějí vzít.  (Autor: Blesk – Jiří Krušina)
Autor: Jiří Krušina - 
6. května 2013
06:00

Bez peněz, domova, a ještě nemocní jsou Jirka Charvát (50) a Věrka Horníčková (46). Oba žijí v krnovské Armádě spásy. Přesto nepropadají beznaději a chtějí ještě naplno žít. Mají jedno velké přání: Zpečetit svoji mnohaletou lásku svatbou.

Filmové drama s dobrým koncem chtějí prožít dva obyvatelé azylového domu v Krnově. Oba milenci se znají celý život. „Snoubenku jsem držel v náručí už jako pětiletý. Naši rodiče se znali. I když já jsem původem Olomoučák a Věrka je z Jeseníku,“ řekl Blesku Jirka Charvát.

Těžký osud

Věrka ani Jirka si neprožili jednoduchý život. Kvůli zdravotním problémům nejdříve přišli o partnery a i o střechu nad hlavou. „Mám tři děti, ale jsem invalidní důchodkyně. Navíc mám dluhy a uznejte, že život po azylových domech není pro děti to nejlepší,“ posteskla si Věrka.

Jirka trpí také řadou nemocí včetně epilepsie. V azyláku přežívá díky sociálním dávkám. „Starám se tady o chov slepic a snažím se pomáhat. Samozřejmě bychom s Věrkou chtěli odejít do vlastního. Třeba do garsonky, ale na to musíme nejdříve našetřit,“ prozradil Jirka.

Svatba prioritou

Pár teď žije jedinou myšlenkou: Vzít se, mít svatbu. „Už jsme sňatek jednou museli zrušit, protože Věrce umřela babička a nebylo vhodné se tehdy brát. Nyní jsem opět požádal o svolení k sňatku Věrčinu maminku. A jak jen to půjde, tak se vezmeme,“ řekl snoubenec.

Na obřad pozvou děti, které pravidelně navštěvují. Ale jinak prý půjde o malou svatbu.

zelena.karkulka ( 6. května 2013 19:50 )

Naději si mají dát sami,jsou mladí celkem,tak šup do práce

zelena.karkulka ( 6. května 2013 19:50 )

To už bude mít 3 vrhy

zelena.karkulka ( 6. května 2013 19:49 )

zelena.karkulka ( 6. května 2013 19:49 )

A? Tak ať se vezmou,proboha Pán má fešácky obarvený vlasy

vasek711 ( 6. května 2013 11:16 )

To co jsem napsal, je mysleno s dobrymy umysly. Proc jim nedat NADEJI ?

Zobrazit celou diskusi
Další videa