V Havlíčkově Brodě se zřítil větroň: Přetrhlo se tažné lano

V Havlíčkově Brodě se zřítil větroň, dva lidé se zranili. (Ilustrační foto)
Autor: ČTK - 
30. 4. 2013
17:05

Na letišti v Havlíčkově Brodě se zřítil kluzák se dvěma pasažéry. Při roztahování se přetrhlo tažné lano. Muž skončil v nemocnici, lehce zraněná byla i žena.

Pětatřicetiletý pilot skončil v nemocnici po nezdařeném startu kluzáku v pondělí odpoledne na letišti v Havlíčkově Brodě. Muže záchranáři převezli se středně vážným zraněním do brněnské nemocnice.

Lehce poraněna byla devětadvacetiletá žena, která byla rovněž v letounu. Vyplývá to z informací, které dnes ČTK poskytla policejní mluvčí Monika Pátková a záchranáři.

Při roztahování kluzáku pozemním navijákem se přetrhlo lano. Kluzák spadl asi z dvaceti metrů na travnatou plochu letiště. Příčinu a okolnosti nehody bude vyšetřovat Ústav pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

janaadamicova ( 30. dubna 2013 18:43 )

Zdravim, prave se mezi lidma siri novinka, jak vydelat penize na netu. Najdete to na - Prozrazeno.WZ.cz - Ja si takto vydelavam uz asi mesic a jsem spokojena. Bylo by ale dobre se na to podivat rychle, protoze to uz brzy nebude mozne!

japos22 ( 30. dubna 2013 18:00 )

To lano muselo vypadat

Zobrazit celou diskusi
Další videa