Školačka (14) si podřezala žíly: Našli ji na toaletách!

Ilustrační foto  (Autor: Foto Blesk - David Malík)
Autor: Ivana Žáková, mokk - 
26. dubna 2013
15:11

Tragicky skončilo vyučování na Základní škole v Kravařích na Opavsku. Žačka osmé třídy se přímo ve vyučování pokusila o sebevraždu. Na záchodě si pořezala žíly žiletkou.

Dívka (14) požádala před polednem během výuky učitelku, zda by mohla jít na záchod. „Odtud se však dlouho nevracela, což začalo být kantorce velmi divné. Proto na záchod poslala spolužačku, která dívku našla s pořezaným zápěstím,“ informoval Blesk mluvčí opavské policie René Černohorský.

„Dívka byla zraněna na zápěstí jedné ruky. Vzhledem k tomu, že měla i poruchu vědomí, záchranáři měli podezření, zda se nepřiotrávila léky. Dívku ještě ve škole stabilizovali,“ popsal dále Blesku mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

Špatné známky

V základní škole nastal hotový poprask. Hovořilo se také tom, že dívka chtěla vyskočit z okna. Případ šetří opavská kriminálka, která nyní prošetřuje sebevražedné jednání školačky. Zejména pak motiv, zda se dívka pořezala kvůli prospěchu ve škole, nebo rodinným či osobním problémům jako například případnému vztahu či nešťastné lásce.

„Každopádně si zranění způsobila sama. Neprokázalo se, že by chtěla vyskočit z okna ani že spolykala léky,“ potvrdil dále Černohorský.

Místní dívky, které chodily do stejné školy a nešťastnici znaly, jsou přesvědčeny, že se pořezala kvůli prospěchu. „Jestli chodila s nějakým klukem, to nevíme, ale měla vždycky velkou hlavu z toho, když dostala špatné známky.“

zkratik ( 26. dubna 2013 19:47 )

připadalo mi,že v TV její babička mluvila s přízvukem ruštiny

blooroses ( 26. dubna 2013 18:36 )

Takhle to občas končívá když rodiče buzerují děti kvůli špatným známkám místo aby jim pomohli s učením.

ve24 ( 26. dubna 2013 18:05 )

Tak jak se to už stane v takových Kravařích, tak to je síla

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud