Ústavní soud je na pokraji kolapsu, dupl si Zeman: Senát za chvíli zvolil čtyři nové soudce

Senát zvolil všechny čtyři ústavní soudce navrhované prezidentem Milošem Zemanem  (Autor: ČTK)
Autor: ČTK - 
25. dubna 2013
12:06

Prezident Miloš Zeman si umí dupnout. Na schůzi Senátu dopoledne řekl, že je Ústavní soud z důvodu nedostatku soudců na pokraji kolapsu. Krátce před polednem čtyři jeho kandidáty senátoři schválili.

Senát dnes podle očekávání zvolil všechny čtyři kandidáty na ústavní soudce, které mu navrhl prezident Miloš Zeman. Ústavní soud tak doplní soudkyně Nejvyššího správního soudu Milada Tomková a profesoři právnických fakult Vladimír Sládeček, Jan Filip a Jaroslav Fenyk.

Ze 72 možných hlasů získal v tajných volbách nejvíc Sládeček, kterému dalo důvěru 61 senátorů. Naopak nejméně hlasů obdržel Fenyk, a to pouze 52. Fenykovi bylo vytýkáno jeho působení předlistopadového vojenského prokurátora.

Soud na pokraji kolapsu, dupl Zeman

Své kandidáty přišel do Senátu podpořit Zeman. Uvedl, že Ústavní soud je kvůli personálnímu oslabení na pokraji kolapsu a je nutné ho stabilizovat. Další čtyři kandidáty na ústavní soudce chce prezident předložit v červnu za ty, jejichž mandát v létě skončí. Jedním z nich by měl být dosavadní předseda Ústavního soudu Pavel Rychetský.

krupan10 ( 26. dubna 2013 08:33 )

Zeman něco dělá pro lidi, věřím mu.

japos22 ( 25. dubna 2013 15:16 )

Konečně někdo začal dělat svou práci. Klaus jen na sebe upozorňoval, ale jinak se o nic nestaral... Vybrat a prosadit v Senátu soudce do Ústavního soudu to bylo nad jeho síly

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud