Smutek, bolest, pláč a chaos: Trosky osmipatrové budovy pohřbily přes 80 lidí!

Autor: psch, ČTK - 
24. dubna 2013
19:27

Záchranáři mají ruce plné práce, okolím se line křik a pláč. Všude je prach, nepořádek, zmatek, chaos. Takhle to vypadá v bangladéšském hlavním městě Dháka, kde se zřítila osmipatrová budova. Trosky pohřbily 80 lidí, 700 jich už hospitalizovali.

"Bilance už je 82 mrtvých. Nejméně 700 lidí bylo hospitalizováno," řekl agentuře AFP Hiralal Roj, lékař z nemocnice, kam jsou oběti převáženy.

Budova se podle záchranářů složila jako domeček z karet v devět ráno místního času (05:00 SELČ) a bilance, která nejprve uváděla 25 mrtvých, od té doby vytrvale stoupá. Podle jednoho ze zasahujících hasičů bylo v době neštěstí uvnitř budovy asi 2000 lidí.

"Vypadá to, jako kdyby nás zasáhlo zemětřesení," řekl agentuře Reuters jeden z místních obyvatel při pohledu na chaotickou scénu plnou zhrouceného betonu a sanitek prodírajících se davem plačících příbuzných těch, kdo zůstali uvnitř.

Majitelé nerespektovali nařízení

V troskách objektu Rana Plaza v Savaru, asi 30 kilometrů od Dháky, se hasiči a vojáci stále snaží najít další osoby, které mohly zůstat pod troskami. Majitelé komplexu podle dostupných informací nerespektovali nařízení a pustili zaměstnance do budovy, přestože v ní byla v úterý zjištěna trhlina ve zdi.

Bangladéšský textilní průmysl dlouhodobě stíhá řada neštěstí a požárů. Loni v listopadu zahynulo 112 dělníků, převážně žen, při požáru textilní továrny na průmyslovém předměstí Dháky.

Upozornění: Některé snímky jsou drastické, nedoporučujeme slabším povahám

cityjail ( 24. dubna 2013 20:58 )

Spadlý barák a mrtví-to je samozřejmě neštěstí.Ale odkrývá to mentalitu těchhle lidí: sotva se stane neštěstí,bezmocně a zoufale se shlukují,úpí a vzlykají-nedílnou součástí je natahování umazaných pracek po mezinárodní pomoci.Titíž lidé neváhají pozvednout zbraň a vraždit jen z důvodu odlišné víry,olupovat,přepadat a znásilňovat turisty v okamžiku,kdy cítí převahu a moc.Jsou mi lhostejní úplně stejně,jako je jim lhostejný kdokoliv jiný než jsou oni.

japos22 ( 24. dubna 2013 19:57 )

Kdo je horší? Náboženský fanatik z Bostonu. 3 mrtví, Nebo nenažraný majitel? 80 mrtvých. U fanatika je třeba brát v úvahu zlý úmysl a cynickou přípravu celého činu. Rozhodne se každý sám. Těm mrtvým je to nicméně jedno.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud