Kottovi a Pancové z Rathovy kauzy hrozí další stíhání za korupci

Autor: shp, ČTK - 
23. 4. 2013
22:28

Nevinní zřejmě nebudou. Petru Kottovi a Kateřině Pancové obžalovaným z korupce v kauze Davida Ratha hrozí další stíhání. Uvedla to dnes Česká televize. Státní zástupce Petr Jirát televizi řekl, že policie prověřuje tři zakázky na nákup zařízení do středočeských nemocnic. Škoda údajně přesahuje 100 milionů korun.

Jirát na začátku dubna obžaloval poslance a bývalého středočeského hejtmana Ratha (dříve ČSSD) a deset jeho spoluobviněných kvůli údajně zmanipulované zakázce na opravu buštěhradského zámku. Mezi obžalovanými je bývalá ředitelka kladenské nemocnice Pancová a exposlanec Kott. Těm nyní hrozí obvinění v dalších případech, ve kterých už Rath nefiguruje.

Vyšetřování bude trvat měsíce

Policie podle ČT získala nové důkazy právě při vyšetřování zakázky na opravu zámku. „Vyčlenila se z toho tři další podezření na tři veřejné zakázky, která se prověřují samostatně,“ řekl televizi Jirát. Policie nyní čeká na výsledky znaleckých posudků. Vyšetřování zmíněných tří zakázek bude zřejmě trvat ještě měsíce, uvedla televize.

Doporučujeme
rudyptak48 ( 24. dubna 2013 11:17 )

Jeden rudý pták to v roce 1948 všechno začal. Už se na to vykašli, nebo od něj chytneš toho syfla.

rudyptak48 ( 24. dubna 2013 11:14 )

...stíhání...

rudyptak48 ( 24. dubna 2013 09:36 )

To stáhání by měli rozšířit o všechny dosavadní vládní činitele a většinu členů parlamentu, nevyjímaje policii a soudce. Takže je to všechno jen pohádka. Nebudou přece stíhat sami sebe.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa