Úterý 28. května 2024
Svátek slaví Vilém, zítra Maxmilián
Oblačno, bouřka 21°C

Podnikatel okradl o miliony mladé, kteří chtěli práci v zahraničí: Dostal 7 let!

Podvodník Tomáš K. vylákal z důvěřivých klientů miliony
Podvodník Tomáš K. vylákal z důvěřivých klientů miliony  (Autor: ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
23. dubna 2013
12:27

Podvodník Tomáš K. (33) nabízel veřejnosti práci v zahraničí, podvedl však tisíce především mladých lidí, které podle obžaloby obral o pořádný balík. Odhadem o 13 milionů. Peněz si však neužije, soud poslal zlínského podnikatele na sedm let do vězení.

Ještě při svém prvním soudním líčení měl tu drzost, že novinářům rozdával svou brožuru "Práce v zahraničí". Jenže teď zmrzl podnikateli Tomáši K. úsměv na tváři. Krajský soud ve Zlíně mu uložil sedmiletý trest!

Podle obžaloby připravil 4246 důvěřivých klientů celkem o 13 milionů korun. Šlo však o zapeklitou kauzu. Už jen samotné vynášení rozsudku se protáhlo. Kvůli obsáhlému výčtu poškozených jej soudní senát začal včera a dokončil až dnes.

Podvodník se zaměřil především na mladé a nezkušené lidi, převážně studenty. Zaplatili poplatek a za své peníze očekávali, že jim přijde pracovní smlouva a odjedou do zahraničí. Místo toho dostali knížku, informační cédéčko a zůstali doma.

Žalobce: Masivní zneužití mladých

Někteří sice přijali, že zaměstnavatele musejí kontaktovat sami, adresy uvedené na CD a v brožuře však podle nich byly neaktuální. Nepodařilo se jim tak s nikým se spojit, stěžovali si i na neochotu zástupců agentury "službu" reklamovat.

"Jednalo se o masivní zneužití mladých lidí a jejich důvěry," řekl státní zástupce Leo Foltýn. Podnikatelova obhájkyně však klienta hájila, že jeho firmy nabízely jen cestovatelské a překladatelské služby, nikoli zprostředkování práce v zahraničí.

"Činnost obžalovaného byla promyšlená a plánovaná a měla ve své podstatě podvodné jádro. Bylo jeho záměrem vyinkasovat peníze a nabízené zaměstnání nezprostředkovat," uvedla však dnes předsedkyně senátu Iveta Šperlichová.

Zabavili mu peníze, auto i počítače

Kromě vězení soud Tomáši K., který vinu nadále odmítá, zakázal na dalších sedm let podnikání v oblasti nabízení a zprostředkování práce a služeb. Navíc mu uložil propadnutí téměř 3,7 milionu korun zajištěných na účtech, osobního auta i několika kusů výpočetní techniky. Rozsudek však zatím není pravomocný a podnikatel se dnešního vyhlášení rozsudku nezúčastnil. Lhůtu pro podání odvolání si ponechal i státní zástupce.

Video  Podnikatel Tomáš K. u soudu: Podle obžaloby podvedl přes 4 tisíce lidí. Projednávání případu však bylo kvůli tomuto množství poškozených obtížné  - Slávka Červená
Video se připravuje ...

londynskypes ( 23. dubna 2013 13:23 )

 jen blbci plati za neco co neexistuje!!!

tarot666 ( 23. dubna 2013 12:37 )

Proč má ten zpuchlej ovarovej podvodník zakrytý ksicht???A proč se nesmí zveřejnit jeho příjmení?O každým takovým gaunerovi by se mělo vědět vše,aby i okolí vědělo co je to za šmejda...

Zobrazit celou diskusi