Šéf protikorupční policie Martinec rezignuje: Kvůli sporům s Bradáčovou

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec se rozhodl rezignovat kvůli sporům s Lenkou Bradáčovou
Autor: ČTK, ljš - 
22. 4. 2013
13:38

Jít do konfliktu s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou se nevyplácí. Přesvědčil se o tom i šéf protikorupční policie Tomáš Martinec, kterého Bradáčová obvinila, že na ni připravuje kauzu, která ji má poškodit. Rozhodl se proto rezignovat.

Šéf protikorupční policie Tomáš Martinec rezignuje k 15. květnu na svou funkci. Z čela útvaru se rozhodl odejít kvůli sporu s vrchní státní zástupkyní Lenkou Bradáčovou, která věří, že na ni protikorupční policie připravovala kauzu. Svou rezignaci Martinec oznámil na dnešní mimořádné tiskové konferenci za přítomnosti policejního prezidenta Martina Červíčka, který jeho rozhodnutí označil za "chlapské gesto".

Martinec před novináři kategoricky odmítl, že by protikorupční policie konstruovala případ nebo prodávala informace. Podle něj útvar za jeho vedení dosáhl velmi dobrých výsledků. Rezignuje proto, že chce vytvořit prostor, aby mohli policisté dále pokračovat v nastaveném trendu. Současný spor s Bradáčovou podle něj dehonestuje práci útvaru. Uvedl také, že další spolupráci s Bradáčovou si nedokáže představit. "Dva lidé si nemusí sednout, tak to bylo i v tomto případě," prohlásil.

Červíček řekl, že Martinec svou rezignací povýšil zájem policie nad svůj osobní zájem. S odcházejícím šéfem protikorupční policie chce nadále spolupracovat, podle něj by měl nadále zastávat vedoucí pozici.

Policejní prezident se sporem Bradáčové a Martince zabývá od doby, kdy od Bradáčové dostal podnět k prověření stávající úrovně spolupráce Vrchního státního zastupitelství v Praze a protikorupční policie. Odhadl, že první výsledky prověřování by mohl znát zhruba za 14 dní.

Doporučujeme
itartas ( 23. dubna 2013 06:28 )

..přiznání viny nebo pud sebezáchovy

marmat ( 22. dubna 2013 20:31 )

NEJEN NA VÁS !!! Celý den tyto odhady od zástupců různých stran běží na ČT 24

marmat ( 22. dubna 2013 20:28 )

STARÝ pse-chce to klid a panáka , takto působíte velmi zhrzeně ...

marmat ( 22. dubna 2013 20:26 )

No ANO - pořád je to OK sláva , nebo ne ???

japos22 ( 22. dubna 2013 19:16 )

Možná je to jednoduché - paní Bradáčová je pro pana Martince neztravitelná, rád to přenechá někomu jinému

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa