Čtenář natočil oloupení důchodce: Ohlédl se a byl bez tašky!

Autor: Saša Vetkovská - 
21. dubna 2013
21:03

„Je to možné!?“ křičel v sobotu před obchodem v Karviné muž, který si všiml, že mu zloděj ukradl tašku. „To je h**zl,“ rozhořčili se motorkáři a vše natočili.

Zloděj už měl s cizí taškou namířeno k autu s komplicem. Po odhalení neutíkal. Odhodil tašku okradenému k nohám a šel pomalu dál. Parťák s autem bez skřípění brzd popojel za roh. Tam poberta nastoupil a odjeli. Mají ale smůlu. Nahrávku má policie. „Zjišťujeme aktuálnost videa, prověřujeme majitele vozidla a vyzýváme poškozeného a svědky, aby se přihlásili,“ uvedl policejní mluvčí Jaroslav Kus.

Jakou mají zloději strategii?

- „S největší pravděpodobností pána nesledoval už z obchodního domu, ale vyhlídl si ho až na parkovišti,“ říká pražský kriminalista Pavel Just. Podle něj postávají mezi auty a dívají se, jak je kdo zaneprázdněn a neopatrný.

- Pak využijí chaosu, kdy člověk skládá nákup do auta, tašku vezme a kořist většinou hodí do auta, s nímž komplic odjede. Sami jdou klidně lelkovat dál. „Dobře vědí, že když tu věc u nich nenajdeme, pokud je nezachytí kamerový systém, těžko se dokazuje, že kradli,“ objasňuje kriminalista.

- Drzost zlodějů nezná mezí. „Mnohdy klidně s oběťmi komunikují. Vypráví jim, že zloděj skočil do támhletoho auta a ujel. Ještě je navedou na špatnou stopu,“ dodává Just. Takto vydrží zlodějský gang na parkovišti operovat šest až osm hodin denně. Když má štěstí, »vydělá« si někdy i desítky tisíc korun.

Jak se nestat obětí

- Neodkládat tašky a cenné věci do nákupních košíků a vozíků.

- Peněženky, mobily apod. mít vždy u sebe v zapnuté kapse pod bundou, v taštičce na krku atd., nikoliv v taškách, batůžkách či ledvinkách.

- Neodkládat tašky a peněženky na sedačky do auta, pokud dveře při ukládání nákupu do zavazadlového prsotoru, nezamknete.   

- Můžete-li si vybrat, parkujte na místech hlídaných kamerovým systémem. Budete-li okradeni, je větší šance, že zloděje policie dopadne.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

kobyla1 ( 23. dubna 2013 07:39 )

Ale že ti musím ležet v žaludku , když na mě pořád myslíš ty vepřová konzervo.

kobyla1 ( 23. dubna 2013 07:36 )

Taky jsi zapoměl že nemáš mozek,ale je fakt že i po tom všem jsi na tom líp , než ta americká blbka 12356.

kobyla1 ( 23. dubna 2013 07:35 )

Na rozdíl od tebe já krást nemusím.

naidka ( 22. dubna 2013 09:47 )

Popisek ve videu: sledujte nepřizpůsobivého vlevo. Tak z chudáka důchodce udělali nepřizpůsobivého. Asi nebyl přizpůsoben se nechat okrást.

babicovyjedy ( 22. dubna 2013 03:13 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud