Těžce raněného vodáka vezli do nemocnice vlakem, sanitkou i vrtulníkem

Olomoucký jez smrti se stal osudným už mnoha lidem  (Autor: Anna Stramová, Pavel Ryšlink a hasiči)
Autor: ČTK - 
20. dubna 2013
19:16

V řece Kamenici se dnes málem utopil muž. Z obtížně dostupného terénu ho na ARO do jablonecké nemocnice ve vážném stavu přepravovali záchranáři pěšky, vlakem, sanitkou i vrtulníkem.

Muž jel se skupinou lidí na raftu, který se převrhl asi ve 13:30 v peřejích pod Návarovem. Než dorazili záchranáři, podařilo se ho vodákům dostat na břeh, kde se pokoušeli o jeho oživení. "S vrtulníkem jsme neměli kde přistát. S lékařem jsme proto slanili dolů a poté pokračovali v resuscitaci," uvedl krajský ředitel záchranné služby Stanislav Mackovík. Muže se jim sice podařilo oživit, zůstával ale stále v bezvědomí a problém byl dostat ho z obtížně přístupného terénu do nemocnice.

Na hasičích bylo vytáhnout muže srázem od koryta řeky nahoru k železniční trati, kam byl přes operační středisko hasičů domluvený příjezd motorového vozu. "Muže jsme naložili do vakuové matrace, kterou jsme měli na speciálních nosítkách takzvaného scoop rámu. Nosítka jsme ještě fixovali lanem, protože svah byl skutečně velmi strmý," uvedl velitel družstva tanvaldských hasičů Ivan Lehký. Jakmile hasiči muže dostali nahoru, naložili ho do motoráku a převezli do asi dva kilometry vzdálené stanice Návarov. Tam muže přemístili do sanitního vozu a odvezli k návarovskému zámku, kde již čekal vrtulník.

V peřejích pod Návarovem zemřel jeden mladý muž ze Semil loni na jaře. S ním a jeho třemi přáteli se tehdy převrátil raft. Ostatní se zachránili.

handgood ( 20. dubna 2013 21:22 )

Já bych Američanům doporučil, ať si zpracují zprávu o stavu lidských práv pro svou zemi, t.j. pro USA, protože pod Sluncem bývá největší tma. Ještě nedávno byli černoši přísně segregování. Ti nemuseli být označování žlutou hvězdou, na nich se to poznalo podle bervy pleti. A co se děje ve větších amerických městech, v těch vybydlených slamech. Kdo tam převážně bydlí? Kdo převážně vykonává nekvalifikovanou a podřadnou práci? Která část obyvatelstva má největší kriminalitu? ... a mohl bych pokračovat... Kdo vyhladil indiány, aby získal jejich pozemky? Odsudzuje se Hitler a po právu, ale tohle byla také genocida národa, sice ne židovského, proto schálně nepíši holocaust.

rudyptak48 ( 20. dubna 2013 21:00 )

Blesku, ty umíš lidi pořádně nasírat. Nejenom, že zde uvádíš články jak si nás američané pletou s Čečenci, ale jakoby to ještě nestačilo, uvádíš i článek, jak nás kritizují USA za poměr k cikánům. To si už ty 2 státy samozřejmě nespletli. Každý ať si nejdříve zamete před svým vlastním prahem. Smítko, t.j. problém cikánů v našem oku vidí, ale břevno, t.j. holocaust indiánů ve svém vlastním ne. Blesku, a když už dáváš článek k cikánům, proč k tomu není povolena diskuze? Zdá se, že na špinavosti máš jenom ty vyhrazené právo. Nech se trošku vyřádit i tvým oddanným čtenářům... nebo tě přestanou žrát...

zlymikes ( 20. dubna 2013 19:43 )

Mnoho tzv. vodáků si myslí,že raft je nepotopitelný.A každý takový by si měl vyzkoušet jezdit na potůčku za humny v neckách

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud