Hrdina! Chytil kluka, který vypadl z okna: Radnice mu dala odměnu

Autor: lac, uá - 
20. dubna 2013
21:39

Plachý úsměv a statečné srdce má Otakar Březina (31) ze Cvikova na Českolipsku. Před týdnem v sobotu zachránil Erika (3), který vypadl z okna ve 2. patře. Chytil ho do náručí! Včera dostal od radnice ocenění 20 000 Kč.

Erik šel na půdu za starší sestrou, která ho měla hlídat. Když věšela prádlo, vylezl do otevřeného okna. V ten moment Otakar, který procházel kolem s partnerkou, přeskočil plot a kluka se snažil zahnat zpátky. Dítě však přepadlo a ručičkami se zachytilo okenního rámu. Zachránce ani na chvíli nezaváhal a padajícího Erika chytil do náručí.

„Čtyři dny jsem nemohl kolem toho domu projít. Pořád jsem to měl před očima. Promítalo se mi, co kdyby mi vyklouzl a zranil se,“ popsal s tím, že jeho čin je zcela obyčejný. O to víc je na tátu hrdý syn Otakar (6). „Kluci říkali, že táta je dobrý. A frajer. Už i děti ve školce ví, že se nechodí k oknu,“ řekl pyšně poučený předškolák.

„Nasadil svůj život a zdraví. Je příkladem i pro ostatní,“ řekla starostka Cvikova Šárka Jakobi při předání pamětního listu a odměny. A co s penězi udělá? Koupí prý synům, má ještě Františka (4), nová kola a hračky.

Rodina Erika mu poděkovala hned den po dramatu. Na slávu na radnici nepřišla. Policie zjišťuje míru jejich odpovědnosti na pádu syna z okna.


londynskypes ( 21. dubna 2013 12:57 )

pak ho chyti az bude rozebirat nekomu plechovou strechu

peterwilliams ( 21. dubna 2013 10:50 )

seba: Už to nehul, stejně nikoho nezajímáš.Jak je vidno! tak co sem lezes socko?

janina7777 ( 21. dubna 2013 10:01 )

to jo a ještě větší

seba ( 21. dubna 2013 09:30 )

Už to nehul, stejně nikoho nezajímáš.

lunatic ( 21. dubna 2013 09:12 )

Pán dostal odměnu ... a rodiče dítěte? ; ti jsou možná? naštvaní a zkusí to znovu ...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud