Vražda Johanky (†12) v přímém přenosu: Dostane otec doživotí?

Autor: ČTK - 
18. dubna 2013
11:25

Milovala ho, obdivovala, měl být tím, kdo ji bude ochraňovat. Přesto Milan T. využil život své dcery Johnaky (†12) ke kruté pomstě. Žárlivý manžel zavolal Skypem své ženě, kterou podezíral z nevěry a v přímém přenosu dívku ubodal. Za hrůzný čin mu hrozí doživotí.

U krajského soudu v Liberci ve čtvrtek začalo s vrahem hlavní líčení. Za zabití zvlášť trýznivým způsobem mu hrozí 15 až 20 let vězení nebo výjimečný trest od 20 do 30 let či doživotí. U soudu obžalovaný muž odmítl vypovídat.

Tragédie se stala loni 15. září ráno v Jablonci nad Nisou. Podle obžaloby Milan Torák své dceři zasadil v jejich bytě 12 ran nožem. Dceřina matka v té době pracovala v cizině jako zdravotní sestra. Peníze chtěla použít na splacení dluhů i studium své dcery, považované za talentovanou zpěvačku.

V přípravném řízení obžalovaný uvedl, že spory s dívčinou matkou měl delší dobu a užíval i léky na uklidnění. Myslel si, že ho podvádí. Přes skype se hádali i osudné ráno. Prý ho vyprovokovala slovy: "Co uděláš, sračko". Co se dělo poté, neví. Vnímat prý začal, až když viděl ležící dcerku, kterou prý velmi miloval.

Oba nevlastní bratři zavražděné dívky dnes u soudu uvedli, že Milan T. smrtí dívky vyhrožoval už několik týdnů před vraždou. V jednom případě hrozil, že se s ní zabije v autě. Ve druhém případě se jeden z bratrů s žádostí o pomoc obrátil na policii, která do bytu Toráka přijela i se sociální pracovnicí. Nezjistili ale nic protizákonného. Oba nevlastní bratři dnes u soudu shodně uvedli, že Torák žárlil bezdůvodně a navenek to působilo, že dceru má rád. Jednomu z bratrů matka volala i osudné ráno, aby dívku odtamtud odvedl. Než ale přijel, Torák dceru zabil.

mercure ( 18. dubna 2013 15:30 )

to ne, to je málo...

mercure ( 18. dubna 2013 15:30 )

Jsem úplně vyřízená.... nedokáži si představit tu šílenou bezmoc, když Vás dítě potřebuje a vy přihlížíte jeho nedobrovolnému odchodu a utrpení. To mám pak opravdu chuť vrátit trest smrti.... neboť doživotí je na takovou zrůdu ráj....

hofihofi ( 18. dubna 2013 15:00 )

Starsi muz a o hodne mladsi zena, hodi mu dceru na krk a odjede si mezi araby,ac práce sester je u nas hledana zatim, to primo rve. A ještě ho provoluje, jiste trest je spravedlivy a bude, ale ta zena nestoji za nic ani jako manželka ani jako mama.

janina7777 ( 18. dubna 2013 13:17 )

taky nechápu, musela vědět, že je problémovej a nechá mu holku

mesalina ( 18. dubna 2013 12:51 )

tady není nad čím přemýšlet, adekvátní je jenom doživotí

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud