
Lendl vystaví unikátní sbírku Muchy! Za desítky milionů korun
Unikátní sbírka plakátů malíře Alfonse Muchy bude od zítřka k vidění v Obecním domě v Praze. Nejucelenější sbírku světoznámého malíře zapůjčila tenisová legenda Ivan Lendl. Hodnotu pojišťovna vyčíslila na desítky milionů korun.
Doteď si krásu secesních plakátů mohl užívat pouze Lendl – nechal jim dokonce přizpůsobit svůj dům v Connecticutu. Od zítřka si je budou moci vychutnat i návštěvníci Obecního domu. Jeho výstavní sály budou patřit nejen 116 z celkem 119 plakátů Lendlovy sbírky, ale i dalším dílům. „Jde o Muchou malované krabičky na mýdla, obaly od potravinářských výrobků, pohlednice, menu či reklamní vývěsky,“ popisuje mluvčí výstavy Pavlína Stránská. Chybí tři Muchovy plakáty - dva vlastní světová muzea, třetí je nezvěstný.
Utajovaná pojistka
Expozice v Praze se připravovala půl roku. „Cena sbírky je nevyčíslitelná, artefakty nebyly v žádné aukci,“ dodala Stránská. Pojištění zajišťuje pojišťovna Allianz, která je jedním z hlavních partnerů výstavy. „Výši pojistky sdělovat nebudeme,“ řekla Stránská. Mluví se ale o desítkách milionů korun! Tomu odpovídají i bezpečnostní opatření. Žádná zavazadla, potraviny či focení, na každém kroku budou bodyguardi.
Vzácné suvenýry
Zájem veřejnosti je značný, v předprodeji bylo prodáno 1300 vstupenek. Kromě neopakovatelného zážitku si návštěvníci budou moci odnést i některé z reprodukcí vystavených děl, knížky nebo hedvábné šátky.
Kdy se můžete podívat
Od 10. dubna do 31. července, denně od 10:00 do 19:00
Za kolik jsou vstupenky
- Dospělí 180 Kč
- Senioři, studenti 90 Kč
- Rodina (max. 2 dospělí a 3 děti) 350 Kč
- Držitelé Opencard mají 10% slevu.
Kašlu na nějaké Lendlovi mucholapky. Bz.zik jeden. Ať si je vystavuje v té své emerice.Co.cot