Tymošenko svítá naděje: Ukrajinský prezident omilostnil její ministry

Dočká se i expremiérka propuštění?  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: shp, ČTK - 
7. dubna 2013
17:40

Juliji Tymošenko opět svitla naděje na propuštění z vězení. Ukrajinský prezident Viktor Janukovyč dnes omilostnil dva členy její bývalé vlády, Jurije Lucenka a Heorhije Filipčuka, kteří byli loni odsouzeni za zneužití pravomocí.

Učinil tak v rámci amnestie udělené několika osobám, o níž informoval na internetu „Prezident Viktor Janukovyč podepsal dekret, jímž udělil milost šesti odsouzeným, mezi nimiž jsou bývalý ministr vnitra Jurij Lucenko a bývalý ministr životního prostředí Heorhij Filipčuk,“ oznámil na webu prezidentský úřad.

Je to důležitý krok

„Konečně,“ reagoval o něco později na svém twitterovém účtu komisař Evropské unie pro rozšíření Štefan Füle. „Velmi vítám rozhodnutí prezidenta Janukovyče udělit milost Lucenkovi. Je to první, ale důležitý krok v boji se selektivní justicí,“ dodal.

A expremiérka nic?

Janukovyč ale tvrdí, že nemůže dát Tymošenko milost, dokud nebudou vyčerpány všechny zákonné možnosti. Expremiérka se proti svému odsouzení odvolala k Evropskému soudu pro lidská práva. Prezident také prohlašuje, že nechce zasahovat do dalších kauz, v nichž je Tymošenko vyšetřována.

namoroman ( 8. dubna 2013 16:29 )

S Tebou obvykle nesouhlasím,ale teď posílám

vary ( 8. dubna 2013 12:35 )

Ukrajina a Rusko, ať shoří.

vary ( 8. dubna 2013 12:33 )

Jen ať jí tam nechají bestii. Rozkrádala stát, tak ať dřepí, až zčerná, mrcha jedna.

namoroman ( 7. dubna 2013 22:06 )

Už jsem to pochopil ! ! ! Je to jako začarovaný kruh-někde to začne a vrátí se to do stejných míst

namoroman ( 7. dubna 2013 21:27 )

Děkuji

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud