Začala první rallye od tragédie v Lopeníku: Přibyla bezpečnostní opatření i hlídači

Autor: shp, ČTK - 
6. 4. 2013
13:51

Poprvé od tragédie v Lopeníku, kde při závodech rallye zahynuly čtyři dívky, se opět jezdí. Dnes začala Rally Vrchovina na Jindřichohradecku, kterou doprovázejí nová bezpečnostní opatření.

Ta mají ochránit jak jezdce, tak především diváky. Loňský rok byl totiž tragický. Při domácích automobilových soutěžích zemřelo pět diváků a dva navigátoři. Představitelé Autoklubu si podle jeho slov dobře uvědomují, že další tragickou nehodu si nemohou dovolit. „Nechceme nic podcenit. Žádný další malér si nemůžeme dovolit,“ řekl předseda Svazu rallye AČR Pavel Schovánek.

Více retardérů

Na tratích v okolí Slavonic je oproti minulosti výrazně více zpomalovacích retardérů. Závody tak jsou pomalejší. „Nově jsme povolili, aby pořadatelé mohli používat i nestandardní retardéry, které jim v určitých místech povolí posunout a zpomalit trať,“ řekl předseda Svazu rallye. Na přípravě trati a jejích úpravách se podíleli dokonce i samotní jezdci. Bezpečnost při závodu navíc kontroluje větší počet pozorovatelů.

Diváci závody sledují jen ze speciálních míst

Diváci rallye závody sledují jen ze speciálně vyhrazených míst. „Na každé rychlostní zkoušce by mělo být vyhrazeno několik po všech stránkách bezpečně vyhrazených míst, všechny ostatní prostory budou považovány za zakázaná místa, která tak budou i označena,“ uvedl Schovánek. Zároveň apeluje na fanoušky, aby byli ohleduplní sami k sobě a dávali pozor, odkud závody sledují.

Doporučujeme
an.. ( 22. května 2013 16:55 )

Neverim vlastinm ocim co to tu pisete za sracky.. Jak si vubec dovolujete neco takovyho psat, ste neskutecny hyeny... Udavte se tema svyma kecama!!!!!

fandamilan ( 6. dubna 2013 19:08 )

Máš pravdu že to byly debilky.I ta baba za plotem,protože nemyslí,hold jestli nepožili.

fandamilan ( 6. dubna 2013 19:06 )

Než takové debilní opatření,tak to raději soutěže zrušte.K vůli debilům kteří nerespektují značení na to doplatí většina slušných návštěvníkůJak přízemní,jak debilně české.Když se něco stane posádce,s tím se musí počítat,ale když debilní rodiče neohlídají děcka,to není chyba pořadatele.Jezdím na závody s 11 letou dcerou už 7 let.Je nutné než debilní nové opatření používat ROZUM.clověk má mozek od toho aby jej používal,né prochlastal.Poslední 3 roky dcera vybírá kde se budem pohybovat a sledovat závody.Nemusel jsem zatim změnit její výběr místa.V televizi zaznělo jak jsou z naších diváků paf němci.Není to pravda.Takže nové bezpečnostní opatření pane Schovánku co se diváků týká jsou na nic.

hofihofi ( 6. dubna 2013 16:30 )

Jenue ony staly tam, kam je postavil sam neznaly poradatel, tak s téma debilama brzdi a ta zranema zena byla na sve zahrade a svém pozemku, tak nevim kdo je kdo.

abzk ( 6. dubna 2013 14:26 )

Stejně na ty zakázaný místa budou debilové lézt a časem na to zas některej dojede. Ale rally bych to v žádném případě za vinu nedával. Ty debilové, co tam lezou si za to můžou sami.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa