Vůdce Kim: Jaderné zbraně ukazují naší prosperitu! Za zády však má vojsko USA

Vůdce KLDR Kim Čong-un je prý na jaderný arzenál své země pyšný
Autor: simao, ČTK - 
2. 4. 2013
09:31

Podle vůdce Severní Koree Kim Čong-una je jaderný arzenál základem prosperity jeho země a slouží k zastrašení možných útočníků. Je fakt, že v poslední době vzbuzují vyjádření z KLDR na Korejském poloostrově pořádný neklid. A ke Korei se pro jistotu stahují americké bombardéry i letadlové lodě.

Na Korejském poloostrově v posledních dnech dále roste napětí. Stoupá především od chvíle, kdy Severní Korea o víkendu vyhlásila válečný stav Jižní Koreji. Jihokorejská vláda přitom ujistila, že hrozbu bere vážně a že je připravena k rozhodné vojenské reakci.

Americké manévry u břehů Korei

Severokorejci svůj postup zdůvodnili mimo jiné americkou vojenskou aktivitou. Washington minulý týden v rámci společných manévrů se Soulem vyslal nad jihokorejské území "neviditelné", pro radary těžko zaměřitelné bombardéry B-2, které následovaly obávané stíhačky F-22 Raptor.

A k břehům Korejského poloostrova zamířil i torpédoborec USS McCain. "Jde o obezřetný krok, který poskytuje širší možnosti protiraketové obrany v případě, že by se staly nezbytnými," uvedl zdroj Reuters z ministerstva obrany Spojených států.

Stíhačky, bombardéry i lodě mají podle komentátorů dát jasně najevo, že Washington je odhodlán bránit svého jihokorejského spojence v případě konfliktu se Severem.

Jižní Korea zatlačila, Kim mírní slova?

Válečný stav s jižním sousedem však vlastně trvá od korejské války, která v roce 1953 skončila jenom příměřím. Jižní Korea proto zprvu na nové vyhlášení války nereagovala nijak výjimečně.

Později však jihokorejská prezidentka Pak Kun-hje prohlásila, že jakákoli provokace ze strany KLDR bude následována vojenskou odvetou bez politických ohledů. Podle odborníka na KLDR Johna Deluryho po tomhle prohlášení Severokorejci začali svou válečnou rétoriku zmírňovat...

 Kim Čong-un nejprve nařídil pohotovost svým raketovým vojskům. Jenže postupně se prý začal více zaměřovat na hospodářské otázky v proslovu před severokorejskou vládou sdělil, že jaderná síla KLDR "je spolehlivý válečný odstrašující prostředek a záruka na ochranu suverenity" země.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

vencapernik ( 2. dubna 2013 20:36 )

Bigcock ty jses a Big Asshole!

tomik007 ( 2. dubna 2013 14:07 )

KIM A TOLJA - jsou jako z jednoho vrhu

wimr ( 2. dubna 2013 13:17 )

zase nepotřebujou tak rozsáhlý zravotnictví, jako přežraný, tlustý, český prasata,

kakamilek ( 2. dubna 2013 12:56 )

Já už čekám kdy nechá Velký Kim zapálit nějaký Říšský sněm.Jeho chování mi tou rozpínavostí připomíná toho s tím knírkem.Ten taky podobně provokoval.A to je to, co má komunistická myšlenka podobného s tou fašistickou.Uzavřít je ostnatým drátem a potom jim vykládat jak je to za tím drátem vodporný jak se tam musí tvrdě makat za almužnu,jak se díky soudruhům a soukmenovcům máme v tom oploceném ráji nadstandartně.A potom přijede strejda z NSR co tam dělá dělníka ve fabrice a já mu musím vykliditzagarážovanýho Trabanta aby si tam Helmut mohl dát svého nového Mercedesa by mu ho nějaký socialistický soudruh nepoškrábal.

wimr ( 2. dubna 2013 12:30 )

husajn se taky vytahoval, když ho pak amíci vylovili z kanálu po.s.ranýho, poch.canýho, poblitýho, tak jen blekotal a smrděl strachy

Zobrazit celou diskusi
Další videa