Norské bestii Breivikovi zemřela matka: Chce na pohřeb!

Autor: ČTK, lm - 
23. března 2013
18:57

Norskému pravicovému extremistovi Andersi Behringu Breivikovi zemřela v pátek matka. Vrah, který předloni při teroristickém útoku pozabíjel 77 lidí, by se chtěl zúčastnit jejího pohřbu. Breivik si odpykává 21 let vězení s možností prodloužení trestu.

Wenche Behringová zemřela ve věku 66 let po dlouhé nemoci. "Hovořil jsem s ním dnes ráno. Oplakává ji, byla to pro něj smutná zpráva," řekl jeho právník Tord Jordet. Breivik podle něj dostal v minulosti možnost se s matkou rozloučit. Oba prý přitom věděli, že je to jejich poslední setkání.

Jordet řekl, že se chce Breivik zúčastnit pohřbu, ale že o tom bude muset rozhodnout vězeňská správa.

Breivik spáchal v červenci 2011 pumový atentát v centru Osla, kde zemřelo osm lidí, a pak postřílel 69 účastníků mládežnického tábora na nedalekém ostrově Utöya.

Jeho matka, k níž se pět let před masakrem znovu přestěhoval, na proces ze zdravotních důvodů nechodila. Nemohla ho navštěvovat ani ve věznici, měli spolu hlavně telefonický kontakt. "Řekl mi, že ideologicky měli zcela opačné názory, ale že měli dobré vztahy matky se synem. Považoval ji za dobrou matku," sdělil Jordet.

V Norsku ale vyšla loni kniha, v níž autor Aage Borchgrevink tvrdí, že Wenche Behringová svého syna považovala za agresivního, když byl ještě chlapec. Násilnické chování prý bylo zřejmé už od jeho čtyř let. Sama dle sousedů a svědků používala jadrný slovník a z bytu byly slyšet často hádky. Rodinu v 80. letech vyšetřovali psychologové, ale matka nedala souhlas ke zveřejnění jejich zpráv.

rachellka ( 24. března 2013 07:17 )

A to má být jako útěcha pro pozůstalé obětí? Já taky nejsem spokojená s naší vládou a nikoho skrz to nevraždím!!!

honzina ( 24. března 2013 07:16 )

On trpí chudáček, a když pozabíjel kupu mladých lidí, to netrpěl. Nikam bych ho nepustila, ať si to vyžere, h.o.v.a.d.o nelidský!!!!!!!!!!!!!!

dobrotka ( 24. března 2013 00:12 )

kobylo, omyl. Video zverejnil hofi sam

kobyla1 ( 24. března 2013 00:04 )

Ty taky koukám trpíš.......demencí.

kobyla1 ( 24. března 2013 00:03 )

Aby si se neposrááál ty kretene, že tady zveřejnila video, na kterém je vidět jakej jsi debil

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud