Otec se zabil při hledání oběšeného syna: Takhle došlo k rodinné tragédii

Autor: tbc - 
20. 3. 2013
10:56

Dvojnásobná tragédie zasáhla rodinu na Valašsku. Starý otec (†82) zemřel po pádu z výšky, když hledal svého syna (†50). Nedozvěděl se tak, že jeho syn se oběsil.

Oba muži spolu žili v rodinném domě v obci na Valašskomeziříčsku. Starý pán obýval přízemí, syn bydlel v prvním patře. Když několik dní z horního patra nevycházel, zavolal jeho otec společně s druhým synem policii.

„Hlídka společně s oznamovatelem – bratrem zmizelého – zjistila, že jsou všechny dveře, kterými by se dalo do patra dostat, zamknuty,“ popsala policejní mluvčí Lenka Javorková. Nakonec se jim jedny dveře podařilo otevřít a mohli tak začít prohledávat patro domku.

Postupně našli několik dopisů na rozloučenou, v jednom z nich nešťastník mimo jiné i napsal, kde se oběsil. Otec měl čekat u sebe doma, ale nedalo mu to, a šel za policistou a svým druhým synem do patra.

„Při chůzi po šikmé desce sloužící jako přístup ke stavebním dveřím do patra domu starý pán upadl asi z dvoumetrové výšky na zem. Způsobil si těžké poranění hlavy, kterým po převozu do nemocnice podlehl,“ dodala mluvčí.

Mezitím odemkl policista stodolu, kde našel oběšeného pohřešovaného muže. Přivolaný lékař konstatoval smrt. Starý pán se tak ani nedozvěděl, že jeho syn spáchal sebevraždu. „V dopisech jsme se dočetli, že muže k sebevraždě dovedly osobní důvody,“ uzavřela Javorková.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

Další videa