Nechutný obchod s masem v Číně: Z řeky vylovili už 13 tisíc mrtvých prasat

Autor: ČTK, psch, simao.k - 
19. 3. 2013
22:10

V Číně pokračuje policejní zátah na prodejce vepřového masa z uhynulých prasat. V souvislosti s tím vyplavila řeka další tisíce těl prasat! Celkový počet tak vzrostl na 13 tisíc.

Dalších zhruba 2000 mrtvých prasat vylovili z řeky, která zásobuje vodou Šanghaj. Počet uhynulých vepřů, které úřady z řeky za uplynulý týden vytáhly, tak už vzrostl na více než 13000.

Vláda této třiadvacetimilionové finanční metropole Číny nicméně nepřestává lidi ujišťovat, že z kohoutků jim dál teče zdravotně nezávadná voda.

Nafouklé, zahnívající mršiny podle předpokladů pocházejí z farem v oblasti Ťia-sing, která leží v sousední provincii Če-ťiang. Podle informací agentury Nová Čína se jedna z tamních farem už přiznala, že mrtvoly vyhodila. K tomuto způsobu likvidace prý sáhla, když ve městě uhynulo na 70.000 prasat v důsledku špatných chovných praktik a extrémní zimy počátkem roku.

Aféra s prasečími mrtvolami v řece protékající Šanghají přichází v okamžiku, kdy čínská policie zahájila tažení proti prodeji vepřového masa z uhynulých prasat.

Čína podle oficiálních údajů ministerstva zemědělství z prosince loňského roku chová zhruba 460 milionů prasat a jako taková je největším producentem i spotřebitelem vepřového.

Doporučujeme
kobyla1 ( 21. března 2013 07:24 )

Kde se tu bereš americký debílku? Já myslel že už tě i s ostaníma debilama sežral Kim čonk un

vencapernik ( 20. března 2013 17:57 )

Kobylo neboj se Zeman to zaridi ze ty prasata do Kauflandu dostanete. Tak dobrou chut demente.

kobyla1 ( 20. března 2013 08:29 )

No a za pár dní bude tohle maso ve slevě v Kauflandu nebo jiném oblíbeném nákupním středisku.....tak hurá vy milovníci slev do fronty........dobrou chuť

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa