Policista (31) měl byt napěchovaný výbušninami: Inspekce ho propustila!

Ve Velkých Hamrech na Jablonecku objevili policisté 12. března silně výbušný pentrit. Výbušninu našli při akci Generální inspekce bezpečnostních sborů, která v Hamrech zatýkala jednoho policistu. Je podezřelý, že páchal trestnou činnost. Kvůli nalezené výbušnině museli hasiči z panelového domu evakuovat 30 lidí a okolí domu uzavřít.
Autor: ČTK, ljš - 
14. 3. 2013
16:18

Ohrožoval své okolí tak, že hrozila katastrofa podobná té, která se stala před několika týdny ve Frenštátu pod Radhoštěm. Nyní však generální inspekce policistu z Velkých Hamrů na Jablonecku, který měl svůj byt napěchovaný výbušninami, propustila.

Inspekce (GIBS) propustila bez sdělení obvinění jednatřicetiletého policistu, v jehož bytě ve Velkých Hamrech na Jablonecku objevila výbušniny. "Další postup bude záviset na výsledku odborných expertíz, což může trvat týdny až měsíce," řekla mluvčí Generální inspekce bezpečnostních sborů Radka Sandorová.

"Vzhledem k tomu, že inspekce během akce zajistila značné množství předmětů a chemických látek, ke kterým se v této chvíli mohou jednoznačně vyjádřit jen odborníci, bude se čekat na výsledky těchto zkoumání. A dokud nebudou známé, tak se k tomu nebude inspekce vyjadřovat," uvedla Sandorová.

Policistu sloužícího v Tanvaldu zadržela inspekce v úterý ráno. Kvůli nalezené výbušnině museli hasiči z panelového domu evakuovat 30 lidí a okolí domu uzavřít. Muž měl v bytě údajně i silně výbušný pentrit, který se používá k výrobě rozbušek a detonátorů a také k výrobě tříštivých náloží menších kalibrů. Jde o bílou krystalickou látku. Návod k jeho výrobě je běžně dostupný na internetu. Bílý prášek uchovával policista dózách a v sáčcích, které měl ukryté v kufru. Podle videa, které zveřejnila GIBS, měl muž doma také minimálně pět granátů. Ze záznamu ale není zřejmé, zda jsou pravé nebo jde o atrapy.

Doporučujeme
dobrotka ( 14. března 2013 21:41 )

No podle me mel byt zavrenej a ne pustenej! Kde maji jistotu, ze nekde nema neco zasiteho z tech traskavin a neco nekde nevyhodi do povetri? Ze sluzebniho pomeru ho mohli propustit i zavrenyho

brutal ( 14. března 2013 21:02 )

Držet ve vazbě-propustit ze služebního poměru,jen tak na vysvětlenou.

dobrotka ( 14. března 2013 20:41 )

drzet nebo propustit?

brutal ( 14. března 2013 20:28 )

A proč by ho měli držet nebo propustit?

dobrotka ( 14. března 2013 20:16 )

decathlone - janina7777 te shani na vsech diskusich, ale tady ji nenapadlo te hledat

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa