Nový papež na cestě domů: Papamobil ignoroval, jel s ostatními autobusem a žertoval

Autor: shp, ČTK - 
14. března 2013
07:53

Je nově zvolenou hlavou křesťanské církve, k čemuž patří i spousta privilegií. Nový papež František I. si však evidentně na nóbl zacházení nepotrpí. I když mohl jet do své nové rezidence papamobilem, speciálním vozítkem pro papeže s bezpečnostní ochranou, zamířil do svého nového domova autobusem, společně s ostatními knězi.

První hodiny argentinského kardinála Jorgeho Bergoglia v úřadu hlavy římskokatolické církve popsal ve středu posluchačům amerického semináře ve Vatikánu newyorský kardinál Timothy Dolan. Nový papež František podle něj po pozdravení poutníků na Svatopetrském náměstí odjel do vatikánské rezidence spolu s ostatními autobusem a ignoroval luxusní limuzínu, která na něj čekala. Během večeře podle Dolana nešetřil žerty.

Hle, mě stačí autobus!

Před rezidencí na papeže čekal Dolan spolu s ostatními kardinály, ale "papamobil" se neobjevoval. „Když přijel autobus, hádejte kdo vystoupil? Byl to papež František,“ řekl kardinál studentům semináře. Na přípitek, který byl součástí pozdní večeře, papež s úsměvem odpověděl svým přípitkem, který za všeobecného veselí uzavřel slovy "Bůh vám odpusť".

Těšil se do postele

„Těším se do postele a něco mi říká, že i vy budete dobře spát,“ poznamenal František při loučení s odkazem na dlouhé dny konzultací, které konkláve předcházely. Dolan se ve vyprávění vrátil i k samotné volbě, po níž odkráčel nový papež do sakristie Sixtinské kaple, aby si poprvé oblékl papežské roucho. Když se vrátil, odmítl prý připravený trůn a přijímal gratulace uprostřed davu kardinálů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

jakarte ( 14. března 2013 12:33 )

Vysvetle te mi, prosim, ty souvislosti. Dekuji

reggina ( 14. března 2013 10:32 )

Nedavate veci do souvislosti, vysvetlovat vam to je pro mne ztrata casu

jakarte ( 14. března 2013 10:24 )

Tak proc tim argumentujete. Mluvime preci o papezske volbe, ne o volbe primase ceskeho.

dfghjk ( 14. března 2013 09:53 )

taky se mi líbil, hlavně ta fotka kde byl s kalašnikovem

santini ( 14. března 2013 09:44 )

Proto se s ním taky USA president kamarádil,než spadla Dvojčata

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud