Plzeňský hejtman Chovanec vážil 175 kg: Zhubnul! Už nechce být nejtlustším politikem
Nejtlustší politik Česka, plzeňský hejtman Milan Chovanec (43, ČSSD) hubne. Při výšce 187 cm se nejdříve vykrmil na 175 kg. Jeho váha mu ale začala vadit. Přestal se tady přecpávat a drží přísnou dietu. Jeho cílem je zhubnout téměř o polovinu. Za pět měsíců už shodil 40 kg.
Hejtman a stínový ministr dopravy jako malý kluk nevybočoval z váhového průměru svých vrstevníků. Brzy se to ale začalo měnit. „Odmala mi moc chutnalo. Když maminka vařila, vždycky jsem se jí vyptával, jestli má jídla dost, abych si mohl přidat. A pro nášup jsem si chodil i ve školní jídelně,“ vzpomíná Chovanec.
Koza jako problém
Postupně se tak projedl do podoby oplácaného školáka, kterému dělalo problém udělat kotrmelec a přeskočit kozu.
„I když se mi spolužáci smáli, tak jsem svojí tloušťku ještě jako problém nevnímal. To přišlo, když jsem chtěl začít prohánět holky. Tehdy jsem 20 kg bez problému rychle shodil. Od té doby střídavě držím dietu a hubnu, nebo přibírám,“ směje se hejtman.
Doma běhá
Naposledy se do diety pustil loni v říjnu. Během čtyř měsíců shodil 40 kg a stejně tolik mu ještě zbývá. „Kromě diety jsem teď do hubnutí přidal i pohyb. Třikrát týdně chodím do posilovny a doma ujdu denně na běžícím pásu 5 až 8 km. Nepřestanu do doby, než se mi váha ustálí mezi 95 až 100 kg,“ slibuje Chovanec.
Jak žil dřív:
7,00 – budíček, odchod bez snídaně do práce
12,00 až 13,00 – první denní jídlo oběd: Vepřo, knedlo, zelo nebo svíčková se sedmi knedlíky
16,00 až 17,00 – tatranka nebo sušenky
22,00 až 23,00 – jídelní orgie
1) Vepřové maso se špenátem a bramborem
2) Dvě čokoládové sušenky
3) Mexický salát s tuňákem a dva rohlíky
4) Polovina skleničky (pozn. red. 250 g) nutely
Jak žije nyní:
7,00 – budíček
7,30 až 8,00 – snídaně: jedno vajíčko naměkko a jeden suchar
10,00 – svačina: jeden grapefruit
12,00 až 13,00 – oběd: 200g lososa vařeného v páře s dušenou mrkví
16,00 – svačina: proteinový koktejl
18,00 až 19,00 – večeře: 300 g grilované zeleniny (paprika, cibule, cuketa, lilek) zakápnutá sezamovým nebo olivovým olejem.
+ Denně vypije 3 až 4 litry vody bez bublinek ochucené limetkou.
Toho jídla je na tak vysokého chlapa strašně málo - i když chce hubnout. Tohle je spíš taková polohladovka, která se mu může vymstít jojo efektem, zvlášť když nejí skoro žádné sacharidy. Hrstka rýže, brambor nebo kousek pečiva by jeho tělu prospěly. Držet polohladovku zhruba rok a půl je skoro na pováženou. Ale jinak samozřejmě klobouk dolů.