Ulice prominentů: Záhadně zesnulý miliardář Měkota sousedil s celebritami

Autor: Jan Exner, mok - 
12. března 2013
18:46

Jako sídlo si vybral miliardář Luboš Měkota (55), který záhadně zemřel při golfu, čtvrť nedaleko pražského Strahova. A nebyl jediný, kdo ocenil kvalitu zdejšího bydlení. Na ulici se tak mohl potkávat třeba s Terezou Maxovou nebo hokejistou Eliášem.

Mezi vlastníky zdejších luxusně vybavených vil s nádherným výhledem na Prahu patří například Tereza Maxová (41), generální ředitel Českých drah Petr Žaluda (46), či architekt Bořek Šípek (63).

V neoznačených domech se zvonky popsanými jen čísly má přebývat hokejista Martin Havlát (31), jedna z vil patří i manželce zkrachovalého bankéře Václava Skály Jaroslavě. Ti ale žijí v Monaku.

Můj soused Měkota

A na ulici se Měkota mohl potkat i se svým sousedem Patrikem Eliášem (36), tedy pokud se zrovna nehrála slavná NHL, kde hokejový útočník hájí barvy New Jersey Devils.

Co všechny tyhle slavné osobnosti, včetně miliardáře Měkoty, do břevnovských vilek přitáhlo? Absolutně izolovaná ulice, v sousedství nikdo "obyčejný", snadná dostupnost z centra metropole, a také možná úžasný výhled na celou Prahu a jedno z nejčistších ovzduší velkoměsta. Prostě dobrá adresa.

Zemřel při golfu

Miliardář a bývalý majitel TV Metropol a TV Pětka zemřel náhle v sobotu při golfu. Uhlobaron Luboš Měkota byl navíc jedním z vyšetřovaných v kauze Mostecké uhelné společnosti. Podle všeho zemřel kvůli náhlé příhodě. Jestli šlo o mrtvici, nebo infarkt, zatím není jasné.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

zadnice ( 13. března 2013 10:36 )

Měkké srdce? To nemá ani jeden z nich! Jedině Eliáš peníze jako hokejista vydřel poctivě.

qwerty1805 ( 13. března 2013 03:24 )

ta fotka klame to sou velký domy šípek z machálkovou platily asi 16 m.

bonyaklid ( 13. března 2013 01:26 )

babicovyjedy ( 13. března 2013 00:18 )

izolovana ulice? a co ta dalnice pod oknama?

frantaklika ( 12. března 2013 23:58 )

O mrtvých jen v dobrém, ale stejně... konečně dobrá zpráva, že by se ty zlodějský pra*sata začali už likvidovat mezi sebou?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud