Záhada v Číně: Z řeky vylovili 2800 mrtvých prasat

Z čínské řeky Chuang-pchu vylovili již přes 2800 mrtvých vepřů
Autor: ČTK, simao - 
11. 3. 2013
23:01

Nedaleko čínské Šanghaje vylovili z řeky obrovské množství uhynulých prasat. A protože je řeka Chuang-pchu jedním z hlavních zdrojů vody pro toto velkoměsto, panují obavy z kontaminace. Úřady mezitím prošetřují, kde se tolik mrtvých zvířat ve vodním toku vzalo.

Více než 2800 mrtvých vepřů už vylovili u Šanghaje z řeky Chuang-pchu. Uhynulá zvířata se v řece začala objevovat v pátek a ve městě vypukly obavy z kontaminace vody.

Místní úřady prověřují, odkud se mrtvá prasata v řece vzala. Šanghajská zemědělská správa uvedla, že jí příčina smrti zvířat není známa, avšak u několika kusů prý objevili nemoc, která může mít za následek i smrt zvířete, ale člověka prý ohrozit nemůže.

Ilegální obchod s masem?

Podle agentury AP může velké množství prasat pohozených do řeky souviset s potíráním ilegálního obchodu s kontaminovaným masem. V souladu se zákonem musejí být napadené kusy spáleny nebo zakopány.

Ziskuchtiví chovatelé je prý ale v minulosti prodávali na jatka, a mršiny se tak dostávaly na pulty prodejen. Čínské úřady proto začaly na takové obchodníky zaměřovat pozornost.

Oblast, kde se vepři v řece objevily, však nebyla podle úřadů aktuálně zasažena žádnou epidemií nákazy prasat. V minulém roce ale policie v místě zatkla skupinu překupníků, kterým zabavila téměř 12 tun závadného vepřového.

Doporučujeme
doktorka6 ( 12. března 2013 00:00 )

Ale, to je zajímavé, jinde psali že těch prasat bylo 900 kusů a jak vidím u Vás už jejich 2800 ! Vy jste si je tam dojeli spočítat? Nebo se Vám těch 900 kusů zdálo málo skandální informace?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa