Miliardář, který záhadně zemřel na golfu: Bohatství zdědí mladičká manželka?

Autor: Jan Exner, šim - 
11. 3. 2013
12:13

Byl jedním z nejbohatších Čechů, většina jeho majetku však byla obstavena, protože byl jedním z vyšetřovaných v podezřelé privatizaci Mostecké uhelné společnosti. O víkendu Luboš Měkota (†55) záhadně zemřel na golfu. Kdo po něm bude dědit?

Patřil mezi dvacítku nejbohatších Čechů. Miliardy – a nahromadil jich údajně až 8 – mu na konto plynuly především skrze kšefty s energií, ale také ze správy budov. Peníze z realit ždímala firma Dora Group, jejíž majoritním vlastníkem byl, vydělával si i budováním solárních elektráren, kvůli kterým se zdražuje elektřina. Hlavně byl ovšem generálním ředitelem Mostecké uhelné.

Měkota začínal v dělnické profesi jako revírník v mosteckých dolech. Poté se stal odborářským bossem v Komořanské úpravně uhlí. V roce 1995 byl jmenován personálním ředitelem Mostecké uhelné. Pak už jeho kariéra a čísla příjmu na účtu strmě stoupaly výše a výše.

Poměrně nedávno se oženil, vzal si mladičkou studentky z Vysoké školy finanční a správní, kterou vlastnil. Ta bude zřejmě také dědičkou jeho miliardového majetku, tedy pokud ještě nějaký zůstal. Koncem loňského roku mu totiž státní zastupitelství v Olomouci část majetku obstavila.

Kromě mladých žen k jeho zájmům patřily doutníky, nadupané motorky a hlavně golf, jenž se mu stal i osudem.

V sobotu během hry na hřišti u Berouna záhadně zemřel. Před svou smrtí se asi na patnáct minut ztratil všem z dohledu. Když ho pak přátelé našli, už byl mrtvý. Oživovací pokusy přivolaných záchranářů už byly marné.

 

Doporučujeme
vi3ol ( 13. března 2013 20:25 )

Nastrčili nějakého bezdomovce! Teď ho honem spálí a z..d si může užívat na Seychelech, protože mu to podle nesmyslných zákonů všechno vrátí! K blití!

querty ( 13. března 2013 09:54 )

Šokuje mne, když jsem s dozvěděl, že policie v tom má jasno, nebude soudní pitva(podivoval se i soudní lékař)a jedná se o přirozenou smrt. Rozdíl mezi obyčejnou a soudní pitvou je podle patologa je nebetyčný.

sunsun ( 13. března 2013 08:34 )

Tak schválne, kolik z tech nakradených miliard si pan M vezme sebou na druhý bře h. K čemu mu byli. Jenom aby si honil svoje pošramocený ego a denně sral strachy co se kde stane. A ono se opravdu stalo.

prycsvladou ( 13. března 2013 07:00 )

takové články mně vždy potěší

rentierskej ( 13. března 2013 00:25 )

no právě: BYL (a už není). i když miliardář...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa