KLDR hrozí válkou: Vypovědala mírové dohody, generálové však vyrazili na golf!

Autor: simao, ČTK - 
11. března 2013
11:41

Napětí by se na Korejském poloostrově dalo krájet. K dnešnímu dni totiž Severní Korea vypověděla oficiálně všechny dohody o neútočení s Jižní Koreou a hrozí válkou. A jihokorejský Soul zareagoval zahájením společného vojenského cvičení spolu s americkými vojáky. Několik jihokorejských generálů však začali prošetřovat úřady. Tváří v tvář válce si totiž vyrazili v poklidu o víkendu na golf.

Jižní Korea a USA dnes zahájily společné vojenské cvičení. Účastní se ho na 10 tisíc jihokorejských a tři tisícovky amerických vojáků. A koná se v době, kdy Severní Korea oznámila, že s platností ode dneška vypovídá dohodu o příměří z roku 1953, jíž skončila korejská válka.

Severní Korea řinčí zbraněmi. Bude válka?

Severní Korea v reakci na cvičení podle všeho odstřihla horkou linku mezi severokorejským Pchjongjangem a jihokorejským Soulem. Vyplnila tak i další pohrůžku v podobě přerušení přímého telefonního spojení s Jižní Koreou.

KLDR v čele s diktátorem Kim Čong-unem navíc pohrozila jaderným útokem na Spojené státy. Americká pevnina je prý na dostřel jejích raket a jeden ze severokorejských generálů se na shromáždění v severokorejské metropoli nechal slyšet, že střely vybavené jadernými hlavicemi změní Washington v "ohnivé moře" a podle oficiální agentury KCNA je KLDR připravena rozpoutat "totální válku".

Komunistická země také spustila masivní propagandu proti novým sankcím, které přijala Rada bezpečnosti OSN jako trest za nedávnou severokorejskou jadernou zkoušku.

Skandál v Jižní Koreji: Generálové vyrazili na golf

Tváří v tvář severokorejskému nebezpečí však čelí Jižní Korea armádnímu skandálu. Jihokorejští vysocí vojenští představitelé prý totiž navzdory nebezpečí strávili víkend na golfovém hřišti v Soulu, informoval dnes místní tisk. Jeho zprávu i dotyčné generály ihned začaly prověřovat místní úřady, oznámil úřad prezidenta.

Golf je přitom v Jižní Koreji nesmírně populární. Jenže v roce 2007 stál místo vrchního velitele vojenského letectva, který si vyrazil na golfové hřiště v době, kdy země držela smutek za vojáka zabitého v Afghánistánu.

tomik007 ( 11. března 2013 13:15 )

Kim sice nevypada moc hladove, ale urcite by ti podrzel spis nez nejaka zenska.

cujevuxo ( 11. března 2013 12:28 )

Docela bich si zapíchal s nějakou hladovou severokorejskou šlapkou.

zamlzena ( 11. března 2013 12:19 )

mjanevry byly dříve než výhružky. Nyní se to bude asi převracet.

tomik007 ( 11. března 2013 11:55 )

Kim a Tolja jsou si den ze dne podobnejsi, Kimovi chybi uz jenom Toljova helma a sitovky

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud