Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Znásilnění a vražda mladé Indky: Jeden z útočníků spáchal sebevraždu ve vězení

Autor: ljš, ČTK - 
11. března 2013
07:04

Dohnalo ho svědomí, nebo vzali ostatní vězní spravedlnost do svých rukou? To bude muset prověřit indická policie. Řidič autobusu, ve kterém byla brutálně hromadně znásilněna a ubita mladá Indka, zemřel ve vězení.

Jeden ze šestice mužů, obviněných ze skupinového znásilnění a vraždy mladé indické studentky, dnes spáchal ve vězení sebevraždu. "Jde o řidiče autobusu, v němž byl zločin spáchán," uvedly světové agentury s odvoláním na zprávu indické televize NDTV. Muž se ráno oběsil v dillíské věznici Tihar s přísnou ostrahou. Jeho obhájce ovšem vznesl obvinění, že byl ve věznici zabit.

Ram Singh byl hlavním obviněným ze skupiny mužů, kteří jsou souzeni za útok na 23letou studentku. V prosinci ji napadli v autobuse v indické metropoli Dillí a hromadně ji brutálně znásilňovali a bili. Mladá žena o dva týdny později svým zraněním podlehla.

"Singh byl stejně jako další čtyři obvinění zadržován na samostatné cele a sledován, aby nespáchal sebevraždu," řekl oficiální činitel věznice, který si nepřál být jmenován, protože nemá oprávnění ke zveřejňování informací. Jak mohl spáchat sebevraždu, tak zůstává nejasné.

Vražda?

Singhův obhájce A. P. Singh, který s ním není příbuzný, smrt svého klienta potvrdil, ale prohlásil, že ji zavinila policie. "Jak to myslíte, spáchal sebevraždu?" řekl novinářům. "Byl zabit ve vězení," dodal. Právníci už dříve obviňovali policii, že z jejich klientů přiznání "vytloukla".

Všem dospělým útočníkům hrozí v případě odsouzení trest smrti. Jeden ze skupiny je nezletilý a soud pro mladistvé ho může poslat maximálně na tři roky do nápravného zařízení. Proces stále běží a další slyšení se má konat dnes. Zatím není jasné, zda Singhova smrt program jednání soudu nějak ovlivní.

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

kathynka ( 11. března 2013 10:36 )

Já jsem to tehdá taky četla, že ten nezletilý parchant byl nejkrutější. A právě ten by měl být trestu smrti ušetřen a odsedět si asi 3 roky. No, doufám, že to též někdo vezme do svých rukou...

hofihofi ( 11. března 2013 08:36 )

V pekle jako ty. To byl des co ji udelalia strasny je , ze to udelal ten nezletily.

verasum ( 11. března 2013 08:22 )

V tomto případě nemám ani špetku soucitu, dobře mu tak.O jednoho parchanta na světě míň.Je to kruté,ale oni byli k té dívce krutější

jerry ( 11. března 2013 08:05 )

Raději se nerouhej. Kdo ví, kde a jak skončíš ty.

hofihofi ( 11. března 2013 07:43 )

Znasilnit holku v halde lidi pred zraky jejiho kluka a vrazit ji ruku dovnitr a vyrvat streva, tak bych to z nich vymlatil take. A to sestava i u nas, ze vezni to vezmou do svych rukou, a dobre delaji.

Zobrazit celou diskusi