Záhadná smrt miliardáře Měkoty na golfu! Nikdo ho neviděl umírat!

Autor: Jan Exner, mokk - 
11. března 2013
05:00

Během svého milovaného golfu zemřel v sobotu jeden z nejbohatších Čechů Luboš Měkota (†55). Údajně mozková příhoda jej zabila ve chvíli, kdy jej však nikdo neviděl. Když ho spoluhráči našli, už byl mrtvý.

Během hry v berounském golfovém klubu se na chvíli vzdálil, ale zpět už se nevrátil. Přátelé jej chvíli marně hledali. Po chvíli jej našli ležet mrtvého. Oživovací snahy nikam nevedly a pomoci podnikateli nedkázala ani přivolaná záchranka.

„Proběhla resuscitace, ta však nebyla úspěšná. Lékaři mohli na místě jen konstatovat smrt,“ popsala mluvčí středočeské záchranky Tereza Janečková.
Měkota se už dlouhodobě potýkal se zdravotními potížemi, nedávno kupříkladu podstoupil operaci zad. Zda některé z těchto potíží byly příčinou jeho prozatím záhadné smrti, ještě není jasné.

Miliardář dosud figuruje jako jedna z hlavních postav v kauze podivné privatizace Mostecké uhelné, které šéfoval. V listopadu mu byl kvůli vyšetřování obstaven majetek. Podle šéfa protikorupční policie Tomáše Martince by mělo být stíhání Měkoty zastaveno.

Miloval doutníky a mladé ženy

Patřil mezi dvacítku nejbohatších Čechů. Miliardy – a nahromadil jich údajně až 8 – mu na konto plynuly především skrze kšefty s energií, ale také ze správy budov. Peníze z realit ždímala firma Dora Group, jejíž majoritním vlastníkem byl, vydělával si i budováním solárních elektráren, kvůli kterým se zdražuje elektřina. Hlavně byl ovšem generálním ředitelem Mostecké uhelné.
Měkota začínal v dělnické profesi jako revírník v mosteckých dolech. Poté se stal odborářským bossem v Komořanské úpravně uhlí. V roce 1995 byl jmenován personálním ředitelem Mostecké uhelné. Pak už jeho kariéra a čísla příjmu na účtu strmě stoupaly výše a výše.

Poměrně nedávno se oženil, vzal si mladičkou studentky z Vysoké školy finanční a správní, kterou vlastnil. Kromě mladých žen k jeho zájmům patřily doutníky, nadupané motorky a hlavně golf, jenž se mu stal i osudem.

Kauza MUS: Hrozila mu basa až 10 let!

Smrtí Měkoty se na pět snížil počet lidí obviněných v miliardovém tunelu Mostecké uhelné (MUS). Koncem minulého roku jim státní zastupitelství v Olomouci obstavilo majetek celkem za 800 milionů korun. Měkotova majetku zabavila policie nejvíce.

O co v kauze jde? Obvinění z polostátních dolů údajně na konci 90. let vyvedli zhruba 150 milionů dolarů (asi 3 miliardy korun) do své firmy. Poté koupili 46% státního podílu firmy za pouhých 650 milionů. Za to zúčastněným hrozí až 10 let vězení. Švýcarská prokuratura vyzvala ČR už v roce 2006, aby se připojila k žalobě na manažery MUS, kteří mají údajně »špinavé zisky« ulity v tamních bankách. Exmanažerům obstavila konta a cenné papíry za téměř 14 miliard korun. Našemu státu měla vzniknout škoda 3,4 miliardy korun. Česko se tehdy k žalobě nepřipojilo, později se ale do procesu snažilo vrátit.

Zeman v tom jel taky?

Kauza MUS byla jedním z témat nedávné prezidentské kampaně. Někdejšího šéf Fondu národního majetku Roman Češka totiž tvrdí, že vláda Miloše Zemana (68, SPOZ) měla podivnou privatizaci na svědomí. Zeman se z toho ale v jedné předvolebních debat snažil lživě vykroutit: „Mosteckou uhelnou privatizovala vláda Josefa Tošovského.“ Vládní usnesení o přímém prodeji 46,29 % akcií MUS ale 28. července 1999 podle LN podepsal premér Zeman...

most66 ( 13. března 2013 12:14 )

Vy tady píšete pěkné blbosti, nic o tom nevíte a melete a náš slavný bulvár škoda mluvit.

vi3ol ( 11. března 2013 21:42 )

Ani nenařídili soudní pitvu. V tomto státě bych se nedivil, kdyby si koupil vlastní smrt, a už pobýval někde na Seychelech!

manicka919 ( 11. března 2013 14:00 )

pochybuju, ze tady slo o bozi mlyny.. typek, co se zna s mrazkem a spol.? to byla sakra dobre promyslena vrazda

manicka919 ( 11. března 2013 13:59 )

patri mezi nejbohatsi cechy a zemre nahodou tak, ze to nikdo nevidi?? a vsichni tomu uveri.. no comment

schmeisser ( 11. března 2013 13:14 )

"Boží mlýn" s pořádnou lopatkou někde na greenu ..

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud