Pěstírnu marihuany Vietnamci maskovali výrobou vonných tyčinek a esencí

Policisté odhalili obrovskou pěstírnu konopí, na místě zajistili téměř 1400 rostlin.
Autor: Jiří Čada - 
10. 3. 2013
23:19

Poněkud dramaticky skončil policejní zátah na odhalenou pěstírnu konopí v Černovicích na Pelhřimovsku. Policisté na místě zajistili téměř 1400 rostlin. Jeden ze zadržených vietnamských pěstitelů před muži zákona proskočil zavřeným oknem a zle se pořezal.

„O tom, že v budově bývalého průmyslového podniku Vietnamci podnikají, tady věděl snad každý,“ vysvětloval Blesku muž ze sousedství. „Oni tady vykládali, že v objektu vyrábějí vonné tyčinky a různé esence pro své prodejny,“ dodal soused.

Nečekaný zákrok policejní zásahové jednotky v polovině uplynulého týdne však obyvatele Černovic překvapil.

„V objektu jsme zajistili 727 už vzrostlých rostlin konopí a 664 rostlin menších,“ uvedl zástupce šéfa pelhřimovských kriminalistů Václav Slabý.

Při zásahu policistů byli na místě zadrženi dva vietnamští pěstitelé (23 a27). Jeden z nich před muži zákona proskočil zavřeným oknem budovy.

Dopadl však přímo do rukou dalších policistů, kteří mezitím objekt již obklíčili.

„Muž se o sklo rozbitého okna pořezal,“ řekla Blesku mluvčí pelhřimovských policistů Monika Pátková.

Aby prý pěstitelé zamaskovali před okolím charakteristickou vůni pěstované marihuany, tak podle slov policistů v objektu zapalovali nejrůznější vonné tyčinky a odpařovali ve velkém různé aromatické oleje. Oba zadržení muži byli převezeni do vazební věznice v Českých Budějovicích.

Doporučujeme
tomik007 ( 11. března 2013 14:16 )

z padelanych cigaret a chlastu na drogy - Vietkong roste opravdu rychle...

inqizitor ( 11. března 2013 04:45 )

kdyby tu každej náctiletej nehulil, tak to nemaj komu prodávat.. a hulilo se tu už předtim, než tady trávu do rukou vzali Vietnamáci.. Spíš bych se zaměřil na jejich pašování a padělání zboží, tedy úniky na daních, což se ale v ČR moc neřeší

inqizitor ( 11. března 2013 04:37 )

Jenomže děti Vietnamců studují SŠ a VŠ a posléze pracují, ovládají češtinu kolikrát líp jak rodilí Češi atd. To se těm druhým nedaří po staletí... a stejný to bude asi i na Slovensku

miroslav ( 10. března 2013 23:59 )

Pracovití ? Práce vypadá jinak !

dbbs ( 10. března 2013 23:49 )

Tak ono to vypěstovat není ***, takže snaživý a pracovití jsou

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa