Americká organizace útočí na Duku: Nebojujete proti pedofilii!

Podle jedné americké organizace by Dominik Duka neměl být součástí kokláve, protože dostatečně nebojuje proti pedofilii
Autor: ČTK, ljš - 
6. 3. 2013
19:23

Americká organizace obětí sexuálního násilí a zneužívání kněžími (SNAP) odmítá 12 členů chystaného konkláve včetně českého kardinála Dominika Duky kvůli údajnému krytí zločinů.

Organizace podle agentury APA sestavila seznam těch volitelů papeže, kteří podle jejího názoru nereagovali odpovídajícím způsobem na obvinění kněží ze zneužívání. Proto by se konkláve neměli účastnit.

Na seznamu SNAP jsou tři kardinálové, kteří jsou považováni za možné nástupce 85letého Benedikta XVI., který se papežského stolce vzdal minulý čtvrtek. Jsou jimi milánský arcibiskup Angelo Scola, Kanaďan Marc Ouellet a americký kardinál Sean O'Malley.

Nedostatečně se za oběti zneužívání podle SNAP postavili také kardinál komoří Tarcisio Bertone, jenž nyní formálně vede římskokatolickou církev, a dále Mexičan Norberto Rivera Carrera, Oscar Rodriguez Maradiaga z Hondurasu, Australan George Pell, Ital Leonardo Sandri, Ghaňan Peter Turkson a oba američtí kardinálové Timoty Dolan a Donald Wuerl.

Vatikán na iniciativu SNAP reagoval odmítavě. "Sdružení známe delší dobu. Není jeho úkolem určovat, kteří kardinálové se smí účastnit konkláve. Kardinálové sami musí rozhodnout, kdo se účastnit smí, a kdo ne," prohlásil vatikánský mluvčí Federico Lombardi.

Právo zúčastnit se konkláve mají všichni kardinálové mladší 80 let. Mezi 115 voliteli je 69letý pražský arcibiskup Duka jako jediný český zástupce. Druhý český kardinál, bezmála 81letý Miloslav Vlk, se účastní jen přípravných jednání kongregace.

Kvůli podezření ze sexuálního obtěžování se minulý týden účasti v konkláve vzdal britský kardinál Keith O'Brien.

Doporučujeme
zdma ( 7. března 2013 15:58 )

Jak tito pedofilní dacani mohou zastupovat vymyšleného Boha na zemi,nad tím zůstává rozum stát a jsou lidi blbci,kteří je poslouchají a věří jim.Lidi probudíte se jednou a přestanete blouznit? 

donchicho ( 7. března 2013 00:54 )

Sam je velky pedermajster....

arcaben ( 6. března 2013 23:03 )

Aproč by bojovali??vždyť ministranti jsou tak rozkošní....

cityjail ( 6. března 2013 20:46 )

Kukněte a budete mít jasno!! Vřele doporučuju!! http://www.youtube.com/watch?v=y3Nbpy3fHu8

majojo ( 6. března 2013 20:13 )

Ale ať si platí sami sobě, snad na to mají - žaludek i prostřeky. Vščak mají našpórováno.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa