Sobota 9. prosince 2023
Svátek slaví Vratislav, zítra Julie
Zataženo, déšť se sněhem 0°C

Bárta ovládl VV a má nový tým: Klasnovou střídá Quittová, John čestným předsedou

První dámou VV se namísto Kateřiny Klasnové stala Petra Quittová. Tedy alespoň na papíře
První dámou VV se namísto Kateřiny Klasnové stala Petra Quittová. Tedy alespoň na papíře  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao, ČTK - 
16. února 2013
19:27

Věci veřejné si dnes zvolily nové vedení. Straně bude nyní již oficiálně šéfovat Vít Bárta, loutkový předseda John končí a bude už i na papíře předsedou čestným. Po Bártově boku se pak coby místopředsedkyně neobjeví manželka Kateřina Klasnová, která se stahuje do ústraní. Véčkaři mají novou "první dámu" - Petru Quittovou.

Vít Bárta je dlouhou dobu označován za neformálního lídra Věcí veřejných. Dnes mu však jeho straničtí kolegové na sjezdu VV dopřáli oficiálně usednout na dva roky do křesla opoziční strany, která má však svých problémů víc než dost.

Exministr dopravy a někdejší šéf bezpečnostní agentury ABL Bárta vyhrál přesvědčivě. Dostal 80 z 98 hlasů a porazil čtyři protikandidáty - Jiřího Kohouta, Petra Skokana, Jana Blažka a Radka Pazderníka.

Dosavadní šéf strany Radek John se stal poněkud nečekaně čestným předsedou. Věnovat se však bude především působení v televizi. Do Sněmovny chce ale docházet i nadále, aby své poslanecké místo neuvolnil ministrovi pro místní rozvoj a "přeběhlíkovi" do LIDEM Kamilu Jankovskému.

Bártovy sliby: Krev, pot, slzy, pokora

Bárta po volbě zopakoval, že chce bojovat za nižší daně, levnější potraviny a levnější dálnice a představil své "desatero" - zásady, kterými se nyní bude strana řídit. Véčkaři však mají zároveň jeden velký problém - podle průzkumů by se nedostali do Sněmovny. Bárta jim nabídl krev, pot, slzy a to, co jemu samotnému prý dříve chybělo - pokoru.

Quittová (nikoli Kvitová) místo Klasnové

A protože chce Bárta více naslouchat komunálním politikům, stala se první místopředsedkyní Petra Quittová (40). Dalšími místopředsedy pak jsou jihočeský Véčkař Jiří Lexa a poslanec Michal Babák.

Quittová je místostarostkou Brna-Černovic a právě ona by měla být symbolem a vzorem VV ve snaze zaměřit se na komunální politiku. "Věřím tomu, že má osoba přinese do vedení Věcí veřejných pohled zvenčí, nejenom pohled té Prahy, toho pragocentrismu, ale toho takzvaného obyčejného človíčka, který to vidí trošičku jinak," uvedla Quittová.

Místopředsedkyní je však nejspíš také proto, že Bártova manželka Kateřina Klasnová odmítla kandidovat na místopředsedkyni, aby VV nebudily dojem rodinné kliky...

Lexa pak prý v Bártových očích stoupl, když se dokázal postavit přeběhlíkovi do LIDEM Viktoru Paggiovi. Babák je pak pro Bártu "symbolem toho, co se děje celé straně". Byl vyšetřován policií kvůli svému majetku, ale očištěn.

picpa ( 17. února 2013 15:54 )

Kmotři, Janek Kroupa a televize Nova chtějí poškodit Bártu a véčka! Proč? Protože z nich mají strach - Bárta třeba teď organizuje spolupráci s Holešovskou výzvou a to by mohlo mocipány hodně bolet!!!!

rendyx111 ( 17. února 2013 12:55 )

skřehotající podvodník by měl chodit kanálama a ta jejich zprofanovaná zkorumpovan strana plná gaunerů,ku..ev a prodejných lidí by měla býtveřejně zakázána

karolinasesta ( 17. února 2013 12:04 )

VĚCI VEŘEJNÉ A VÍT BÁRTA POŘÁDNĚ TEPOU VLÁDU VĚCI VEŘEJNÉ a Vít BÁRTA způsobují začátek bezesných nocí vlády a na ně navázaných KMOTRŮ. Prosazují BOJ PROTI EUROVII a zpackané stavbě D47 u Ostravy, proti PŘEDRAŽENÝM STAVBÁM DÁLNIC, BOJ PROTI PŘEDRAŽENÝM POTRAVINÁM (Babišovi a řetězcům, kteří diktují ceny), boj PROTI ZPACKANÝM CÍRKEVNÍM RESTITUCÍM, na kterých někteří "VYVOLENÍ" velice zbohatli...Jak je možné, že už více než rok, vyjednávají někteří lobisté a majitelé velkých realitních společností se zástupcemi církve...? Co je tím důvodem? Že by chtěli přejít na víru...?? Co si myslíte?

olda1 ( 17. února 2013 12:01 )

Sohlasím a BLAHOPŘEJI VÁM! MAKEJTE ať jsou za Vámi vidět výsledky jak v regionech tak na republikové úrovni. Myslím si, že poslední 2 roky jste dostali pořádnou lekci a věřím, že jste se z ní poučili! HODNĚ ŠTĚSTÍ a VYTRVEJTE VE VAŠEM ÚSILÍ!!!!

zada ( 17. února 2013 10:47 )

no jen přemýšlím kdo nás vlastně za 23 let do těch průserů dostal, VV to určitě nemohly z hlediska jejich "založení" být!!! Kdo tedy?? Ten kdo na VV ukazuje......

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud