Hlavní římský exorcista: Papež toho udělal pro vymítače ďábla hodně!

Autor: ČTK - 
17. února 2013
14:56

Páter Gabriele Amorth, který se celosvětově proslavil jako hlavní exorcista římské diecéze, ocenil rozhodnutí Benedikta XVI. opustit papežský úřad. Informovala o tom dnes agentura APA.

"Benedikt XVI. toho pro vymítače ďábla učinil mnoho. Umožnil nám léčit nejen osoby posedlé ďáblem, ale také lidi, kteří musejí snášet vyrušování od ďábla," prohlásil páter.

Amorth, který je emeritním prezidentem mezinárodního svazu exorcistů, se v pátek zúčastní vysílání římskokatolického televizního kanálu TV 2000 na téma vymítání ďábla. Název pořadu je Joseph Ratzinger a ďábel: Historie pontifikátu ve znamení boje proti zlu.

Tvrdí se, že exorcismus v letech 1982 a 2000 praktikoval i zesnulý papež Jan Pavel II. Teologové upozorňují na to, že nejde o nic jiného než o osvobozující modlitby, jak je to popisováno v bibli. Dodávají také, že zmíněné modlitby neprobíhají "tak bouřlivě", jak ve svých fantaziích ukazuje filmový průmysl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Koronavirus

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

gogo ( 19. února 2013 11:28 )

Tak nějak.

gogo ( 19. února 2013 11:28 )

Žádný hadr jim nevlaje. Pokud znají alespoň trochu dějiny katolické církve, tak jim vlají před očima křižácké vlajky, potoky krve, upalování a genocidy. Přes tisíc let ! Nemluvě o tom, jaký způsobem církev po celá staletí majetek získávala.

gogo ( 19. února 2013 11:25 )

Židy sem nepleťte. Jejich náboženství je značně odlišné od katolického.. Zde jde o to, že více než tisíc let hlásala katolická církev vodu a pila víno.. Dodnes.

dobrotka ( 19. února 2013 01:41 )

Uz jsem si vsimla tveho prispevku na jinem miste a je z nich vice nez patrne, kdo z vas dvou - sharp a gogo - ma vymyty mozek

gogo ( 18. února 2013 12:17 )

Přesně tak. Je to jako každá sekta...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud