Rusové meteorit prý rozstřelili raketami: Jeho úlomky zranily 700 lidí!

Autor: ČTK, shp - 
15. 2. 2013
07:20

Nefungovaly mobily, domy se třásly, praskala okna a z nebe padaly ohnivé koule. Následovala série explozí a tlaková vlna, které zranily na 700 lidí! Výjev jako z apokalyptického filmu vystrašil v pátek ráno Rusko. Na Ural totiž dopadly kusy meteoritu. Podle nepotvrzených zpráv ho rozstřelili sami Rusové.

Meteorit podle posledních informací regionální správy spadl do jezera kilometr od města Čebarkul v Čeljabinské oblasti. Ruská Akademie věd se domnívá, že meteorit před vstupem do atmosféry vážil deset tun a letěl rychlostí asi 20 kilometrů za sekundu. Rozpadl se asi ve výšce 30 až 50 kilometrů.

Rozstřelili ho Rusové?

Podle nepotvrzených zpráv televize RT ho ale rozstřelili sami Rusové. Meteorit prý zachytila jednotka protivzdušné obrany u vesnice Uržumka u Čeľabinsku. Raketová salva ho zasáhla a rozdělila na kusy ve výšce 20 km. Ruské ministerstvo obrany potvrdilo, že vědělo o blížícím se tělesu, ale popřelo, že by proti němu nějak zasáhlo.

Tlaková vlna vysklila okna

Lidé, kteří propadali panice, se nejdříve domnívali, že explodovalo letadlo. Svědkové z Čeljabinsku tvrdí, že výbuch byl tak hlasitý, že připomínal zemětřesení a úder blesku. Po dopadu meteoritu se domy otřásaly a okenní tabulky praskaly i ve městech Satka, Korkino a Kopejsk, vzdálených od místa dopadu u Čebarkulu asi 80-120 kilometrů. Meteorit zanechal v mrazivém počasí na 300 domů bez oken, mezi nimi i školy a nemocnice.

Už to nikdy nechci zažít!

Jako zajímavý zážitek, který by už víckrát nechtěla zažít, popsala pád meteoritu Iva Bulisová, manželka českého hokejisty Jana Bulise působícího v klubu KHL Traktor Čeljabinsk. "V Čeljabinsku se rozednívá až kolem desáté. V devět tedy byla ještě tma, najednou se venku rozsvítilo, ozvala se strašná rána a celý dům se zachvěl. Vypadalo to jako zemětřesení. Některé domy měly rozbitá okna. Nefungovala elektřina, nevěděli jsme, co se děje," řekla Bulisová.

S asteroidem nemá neštěstí nic společného

Tlaková vlna po dopadu zranila přes 700 lidí, z toho asi 160 dětí. Většině z nich ublížily střepy z oken, jež rozbila tlaková vlna. Událost, která v oblasti způsobila paniku, podle odborníků nemá nic společného s průletem asteroidu 2012 DA14 kolem Země, jenž se očekává na dnešní večer.

 Doporučujeme
thomasino18 ( 16. února 2013 10:19 )

větší pohroma než vláda modrých strak už být nemůže

thomasino18 ( 16. února 2013 10:16 )

Rozbil ho Prochor Ivánovič Ultrazvukov .

kalnormin1 ( 15. února 2013 17:32 )

Tak nevím, ale mám dojem, že po zásahu raketou by toho z meteoritu moc nezbylo. Asi to bude jinak.

babicovyjedy ( 15. února 2013 16:58 )

Pan na fotce vypada ze se prave vratil od zverolekare

ivoadler ( 15. února 2013 16:51 )

Místo hvězdiček mělo být svvině. Není ten automatický cenzor trapný?

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa
Články odjinud