Pátek 29. září 2023
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Polojasno 24°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Rozzuřený tygr v Liberci pokousal ošetřovatele: Policie případ odložila!

Autor: psch, ČTK - 
13. února 2013
09:16

Na konci listopadu minulého roku došlo v Zoo Liberec k zásadní chybě. Ošetřovatelka nezavřela mříž výběhu a bílý tygr Paris tam napadl a ošklivě zranil mladíka (16), který tam pracoval jako praktikant. Podle policie se nikdo nedopustil trestného činu, proto případ odložila.

Chyba stála mladíka málem život. Nebýt ale pohotové reakce chybující ošetřovatelky, která na tygra skočila a začala ho mlátit pěstmi, praktikant mohl zemřít. Bílý tygr ho vzal do zubů, začal s ním cloumat a chtěl si ho odnést.

Nyní případ policie odložila, nikdo se podle ní nedopustil trestného činu, informuje dnešní Mladá fronta Dnes. Případ má převzít inspektorát práce.

Tygr Paris utekl chybou jedné z ošetřovatelek z výběhu 22. listopadu kolem 09:00. Napadl při tom praktikanta a dvě ošetřovatelky. Na svobodě se pohyboval asi hodinu, pak jej zoolog uspal narkotizační puškou s trojnásobnou dávkou.

Slávu střídala ostuda

Když se minulý rok v létě v liberecké zoo narodila tři mláďata bílých tygrů, informovala o této slávě téměř všechna světová média. Později se historie opakovala. V souvislosti s útěkem tygra Parise jen chválu vystřídaly posměšky.

peterwilliams ( 13. února 2013 12:34 )

ale tu k.rávu by měli zavřít ,co ho pustila na kluka!!!!

peterwilliams ( 13. února 2013 12:33 )

 no snad by ho policajti nechtěli ještě dát k soudu a do basy

peterwilliams ( 13. února 2013 12:23 )

NAIDKA krásný Parisek

naidka ( 13. února 2013 10:34 )

Kdyby byl tygr "rozzuřený", tak by se nedal zastrašit nějakou hysterkou s kýblem a zastavit tučňáky. Bílým tygrům přeji vše nej a nedejte se!

janamorava ( 13. února 2013 10:25 )

Pravdivé a výstižné, Bohužel pro nás.

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud