Realita a sen manekýna Zemana: Dostal rady, jak schovat tři brady

Autor: Vera Renovica - 
12. února 2013
05:02

Sebevědomí Miloši Zemanovi (68) nechybí, když jde o monology či debaty. Se zrcadlem ani fotoaparátem si ale účty ještě nevyřídil a přiznává, že krásný není. Teď to zkusil s pomocí šikovného fotografa, kosmetiky a počítačové techniky.

Na nedávný dotaz Blesku o vlastní atraktivitě pro opačné pohlaví dobrácky přiznal: „Když se podíváte na tři brady, které vlastním, těžko bych na ně mohl nějakou ženu přitáhnout.“ Tytéž brady proto celkem nevinně zakrývá sepjatými dlaněmi, které jsou mimochodem velkou odchylkou od dosavadních prezidentských portrétů, na nichž byly jen obličej a ramena.

Fotograf Herbert Slavík, který portrét pořídil, ale zašel ještě dál: pihy, popraskané žilky na nose, váčky pod očima či hluboké vrásky, které koneckonců u téměř sedmdesátiletého muže nejsou ničím neobvyklým, zredukoval na počítači. O maličkosti se postarala maskérka. Jak moc se výsledek jejich snažení liší od reality, posuďte prosím sami.

Zemanovi ubrali 15 let

Pavel Hofman, fotograf Blesku

„Potrét naší nové hlavy státu je focen a svícen tak, aby co nejméně vynikly nedostatky na obličeji pana prezidenta a zároveň měl portrét atmosféru, příslušnou tomuto druhu fotografie. Fotograf volil tento druh svícení pro portrét, aby potlačil šedivost vlasů pana Zemana. Velký důraz byl kladen na celkovou postprodukci neboli úpravu portrétu v počítači: výrazně se retušovaly kruhy pod očima a celkové vrásky v obličeji. Pryč jsou také všechny pupínky a zarudlé skvrny v obličeji. Co už je přehnané u potrétu muže v tomto věku, jsou přeretušované ruce, které jako by patřily někomu jinému. Celkově tak fotograf ubral panu prezidentovi dobrých 15 let. V případě Miloše Zemana je to dobrá volba zpracování portrétu, už z důvodu, aby nám nestrašil děti ve školkách a školách.“

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

gogo ( 18. února 2013 13:00 )

Přesně tak...

gogo ( 18. února 2013 13:00 )

Jdi někam ....

krupan10 ( 13. února 2013 12:45 )

to sedí od takovýho ho.vna rozmáznutýho v trávě

krupan10 ( 13. února 2013 12:38 )

to sedí od takovýho ho.vna rozmáznutýho v trávě

krupan10 ( 13. února 2013 12:37 )

nechápu, proč sem pleteš Havla

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud