Středa 17. dubna 2024
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Oblačno, déšť 10°C

Konec šaška Landy: Žita 44 opět (a definitivně?) smazali z Facebooku

Autor: psch - 
9. února 2013
05:00

Zpěvák Daniel Landa alias Žito 44 nejspíš definitivně dokejklil. Tedy aspoň na internetu. Už podruhé jeho vymyšlené kouzelnické postavičce smazali facebookový profil. Bez náhrady.

Jak rychle přišel, tak rychle odešel. Kouzelník Žito 44, nebo alespoň tento nový pseudonym zpěváka Daniela Landy, neměl na Facebooku dlouhého trvání. Nejspíš opět jeho odpůrcům došla trpělivost.

Tentokrát je ale jeho profil bez náhrady. V prosinci minulého roku mu rozzlobení uživatelé nechali smazat profil poprvé – to si Landa nenechal líbit a založil nový, po pár dnech mu administrátoři ten smazaný obnovili. Teď už jim ale asi došla trpělivost a smazali oba. Žádný nový už se neobjevil.

Landa směšnou postavičku Žita 44, šaška v kočáru taženými černými kohouty, stvořil na loňských Slavících, když na sebe, a potažmo na něj, upozornil ve svém kontroverzním projevu, kde hlásal o míru a lásce a o tom, jak je „nasrán“ na korupční situaci v republice.

Po projevu strhl velký zájem novinářů, jeho chování si nedokázal nikdo vysvětlit. Dnes po Žitovi ale neštěkne pes, i když svými kejklemi získal mnoho příznivců – ale i odpůrců.

Landa musel naštvat asi hodně lidí. Obvykle totiž Facebook maže profil až po třetím upozornění, nyní zaškrtli tipec hned. Pro zablokování stránky nebo profilu totiž stačí, aby několik uživatelů nahlásilo obsah jako vadný.

Facebook zásadně netoleruje obscénnosti, nahoru i extremismus. A na to Landa s největší pravděpodobností dojel. Mnozí jsou přesvědčeni, že Landova červená hagal runa, kterou se prezentuje (nosí ji na oblečení, hrdě vylepenou ji má i na svém černém porsche), je ve skutečnosti znakem Wermachtu a jednotek Waffen SS. Stejně tak jako číslovka 44, která je zkosená tak, aby záměrně provokovala a připomínala zkratku SS.

Video  Žito 44 na chatu v Blesku  - Jan Jedlička, Pavel Schuster
Video se připravuje ...

dadekerz ( 18. července 2020 23:18 )

Vy jste trošku jiný. Znak zeužilo Německo, ale nemá s nimi nic společného. O našem původu asi nic nevíte. Smutné. Znak je prastará runa tzn. matka všech run s názvem Hagal Rune. Zname Konec toho starého a zrod toho nového. Je to runa kterou používali staří germáni ,ale i slované. A slované se nacházeli na dnešním německém území a proto (ubož*k) Hitler nikdy nedokázal, že jejich zem jim patří mnohem déle a snažil se archeologicky dokázet nadřazenost německého národa. Smůůla

scara ( 10. února 2013 03:11 )

Znak Wermachtu? nebo SS? Kdy konecne svet dospeje k te krute pravde, ze ty znaky tu byly dríve, než němci? A že je někdo nasrán na náš stát? Nedivim se, říká to každý druhý člověk.. ale když to řekne celebrita.. O booooože, to je neslýchané... Stejně jako když si chcete volit prezidenta a kdyz si ho zvolite, nejste spokojeni a žalujete... Tak už si konečně světe uvědom, co chceš...

frantacizek ( 9. února 2013 22:47 )

ano máš pravdu Dan Bárta je neuvěřitelnej debel, už jako vylizovač análního knížecího otvoru se se svou partnerkou neosvědčil.

dobrotka ( 9. února 2013 21:06 )

Dle meho na tuto cenu aspiruje nick peterwilliams

dobrotka ( 9. února 2013 21:04 )

Ano, mas naprostou pravdu! Jak Landa, tak Barta a VV nekomu silne vadi

Zobrazit celou diskusi