Čtvrtek 27. ledna 2022
Svátek slaví Ingrid, zítra Otýlie
Zataženo, déšť se sněhem 4°C

U Strančic jely dva vlaky proti sobě: Stačilo málo a mohly být desítky mrtvých!

Ilustrační foto
Ilustrační foto  (Autor: Archiv Blesku)
Autor: psch, ČTK - 
30. ledna 2013
07:54

Středa ráno, tradiční cesta do práce či do školy. Stačilo málo a rázem z každodenní jízdy mohla být obrovská tragédie. Dva osobní vlaky jely proti sobě po jedné koleji, naštěstí je zastavil bezpečnostní systém.

Ve Strančicích u Prahy dnes ráno zažili cestující šok. Dva osobní vlaky tu jely proti sobě po jedné koleji, podařilo se je zastavit zabezpečovacím zařízením generální stop. Inspekce případ vyšetřuje.

"Ve Strančicích projel v 6:20 osobní vlak ze Strančic do Prahy návěstí Stůj a následně jel proti osobnímu vlaku z Prahy do Benešova," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Vlaky se podařilo zastavit zabezpečovacím zařízením. "To zastaví všechny vlaky v daném úseku, aby nedošlo ke srážce," upozornil mluvčí. Podle něj však vedle ohrožených osobních vlaků musel zastavit i projíždějící rychlík z Českých Budějovic do Prahy.

Podle webu Českých drah je v úseku z Říčany do Strančic omezen železniční provoz. Několik osobních vlaků bylo odřeknuto, další jezdí po jedné koleji a mohou nabírat až desetiminutové zpoždění. Provoz by měl být obnoven kolem 10:00.

marie60 ( 30. ledna 2013 09:12 )

marie60 ( 30. ledna 2013 08:30 )

lunatic ( 30. ledna 2013 08:26 )

Tímto způsobem lze zpochybnit takřka VŠE :stačilo nevěřit p.Viktorovi Koženému ...a ,stačilo neřezat dříví cirkulárkou a byly by všechny prsty,stačilo se narodit jinde ... a měli bychom prezidenta Obamu;každopádně to jde uzavřít HEZKY,ČESKY - podá se trestní oznámení na NEZNÁMÉHO pachatele a vyšetřovací komise složená ze 100expertů,navrhne stát.zástupci obžalovat LOKOMOTIVU

marie60 ( 30. ledna 2013 08:24 )

Nevím jak to chodí ted´. Můj tatínek byl železničář a musel chodit po trati a kontrolovat z Blanska až asi do Bílovic nad Svitavou koleje, jestli jsou vpořádku. Kolikrát musel nahlašovat nějaký problém a taky zastavoval vlak. Ted´ se na to asi kašle.

marie60 ( 30. ledna 2013 08:16 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa