Sobota 17. duben 2021
Svátek slaví Rudolf, zítra Valérie
Zataženo, déšť se sněhem 6°C

Postrach pražských taxikářů dopaden: Mířili na řidiče pistolí, dovezl je k policejní hlídce!

Dvojice lupičů, kteří v Praze okrádala taxikáře, dopadena. Na svém kontě mají i přepadení baru (uprostřed)
Dvojice lupičů, kteří v Praze okrádala taxikáře, dopadena. Na svém kontě mají i přepadení baru (uprostřed)  (Autor: Policie ČR)
Autor: simao - 
29. ledna 2013
15:40

Pět přepadení během devíti dnů, z toho tři za 24 hodin. To je bilance dvou výtečníků (21 a 27 let), postrachu pražských taxikářů. Scénář byl vždy podobný - nechali se odvézt na odlehlé místo a tam řidiče přepadli. Jenže pak narazili na duchapřítomného taxikáře, který s nimi zastavil přímo u auta policejní hlídky.

Poprvé se nechali 10. ledna odvézt z pražského Hlavního nádraží. Taxikáři však namířili na hlavu zbraň a ukradli mu tržbu, telefon, i navigaci. Také napodruhé přepadli řidiče v noci, potřetí však udeřili za bílého dne - v 11 hodin dopoledne.

S jídlem roste chuť, a tak když dvojici recidivistů vyšla tahle přepadení, řádili dál. Vyrazili do jednoho pražského baru, odkud si odnesli hotovost ve výši 180 tisíc. Vyděšené barmance přitom hrozili teleskopickou holí, kterou jeden z mladíků zuřivě mlátil do baru.

Jenže nakonec narazili - to když nasedli v nočních hodinách do dalšího vozidla taxislužby a již po pěti minutách jeden z lupičů přiložil řidiči k boku zbraň. Taxikář však nezpanikařil a i přes pohrůžku smrtí zachoval chladnou hlavu.

Hrozí jim 10 let

"Vozil je po Praze několik kilometrů a v okamžiku, když najel do ulice Plzeňská, zahlédl vozidlo Městské policie Praha. Duchapřítomně přesně u tohoto vozidla zastavil a oba muži i s veškerou finanční hotovostí, kterou měl taxikář ve vozidle, začali utíkat," popsala událost, vedoucí k dopadení postrachů pražských taxikářů pražská policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Jednoho policie dopadla na místě, druhého vypátrali po půl hodině v nedaleké ubytovně. "Při provedeném výslechu se oba doznali k dalším čtyřem loupežným přepadením," dodala mluvčí.

Oba zadržení jsou přitom drogově závislí a navíc i gambleři - peníze tak potřebovali i na hrací automaty. "V případě odsouzení jim hrozí trest odnětí svobody v délce až deseti let," uvedla mluvčí s tím, že policie nyní hledá další případné poškozené.

ornel ( 29. ledna 2013 21:27 )

ornel ( 29. ledna 2013 21:27 )

špatné nepřej

ornel ( 29. ledna 2013 21:26 )

spinká asi jako kníže

ornel ( 29. ledna 2013 21:24 )

na poštu choděj jen 1x do měsíce a to je málo.Hezky opálení - asi italové zřejmě kámoši občana Klause

frantacizek ( 29. ledna 2013 20:54 )

cigoši no jo.

Zobrazit celou diskusi
Další videa