Klausova amnestie: 2 roky matce vlčích dětí jsou odpuštěny

Rodiče vlčích dětí  (Autor: Blesk - Martin Sekanina)
Autor: ČTK, oj - 
25. ledna 2013
11:28

Kvůli amnestii prezidenta republiky Václava Klause soud prominul matce vlčích dětí dvouletý trest. Otci čtyři roky zůstaly. Potrestáni byli za úplnou izolaci svých synů od okolního světa.

Obžaloba vinila oba rodiče z týrání svěřené osoby, protože údajně způsobili svým synům těžkou újmu na zdraví. Roční ani dvouletý chlapec v době, kdy je našla policie, neuměli vůbec mluvit, pouze plakali a vydávali občasné zvuky. Nedokázali ani chodit, neměli kousací reflexy a nebyli na svůj věk dostatečně fyzicky a psychicky vyvinutí. Děti mají údajně poškozené mozkové funkce a nelze vyloučit, že budou mít trvalé psychické následky. Muž i žena vinu od počátku popírali. O děti se údajně v bytě na pražských Vinohradech starali dobře, pouze prý nejsou zastánci tradičních metod výchovy.

Muži původně městský soud vyměřil osmiletý trest vězení, matce podmínku, odvolací soud ale ženě trest zpřísnil, otci naopak zmírnil. Podle vrchního soudu nešlo o týraní svěřené osoby, ale o těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, zanedbání povinné výchovy a ohrožování výchovy dítěte. Odvolací soud také proti původnímu rozhodnutí upustil od uložení ochranného léčení matce.

Rodiče již dříve uvedli, že se ke svým dětem chovali dobře. Synům prý kupovali nejlepší a nejdražší biostravu. Dávali jim kaše, přesnídávky a ovocné a zeleninové šťávy. Chlapci prý nepotřebovali chodit ven. V bytě nosili pouze pleny, protože tam bylo horko. Také prý byli zdraví, a proto nepotřebovali žádná lékařská vyšetření. Na úřadech nezaregistrovali rodiče své syny údajně proto, že nesouhlasili s jejich očkováním.

boball ( 25. ledna 2013 15:46 )

Zase se z toho vyvlekla dorota hnusná

hofihofi ( 25. ledna 2013 15:15 )

A take bude, spis byla pod tyranii chlapa. My meli takove sousedy. deti nesmeli se divat na TV a museli se stale modlit a ven smeli na ty jejich cakle nabozenske, sleziny, jednou jsem tam sel, paaaani ja odtamtud pelasil a v prvni putyce honem rum.

tomik007 ( 25. ledna 2013 15:03 )

Takze muze rodit dal

rudyptak48 ( 25. ledna 2013 12:54 )

Tohle by mě mrzelo nejmíň, protože trestali své vlastní děti. Blesk by měl raději držet hubu, než něco blbého vytiskne. Proč se Blesk zajímá jen o šmejdy? Protože to lidé chtějí. Lidé chtějí vidět utrpení druhých a proto jdou zisky Blesku nahoru.

veronika.praha ( 25. ledna 2013 12:23 )

teda z těch jde strach

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud