Čtvrtek 24. září 2020
Svátek slaví Jaromír, zítra Zlata
Oblačno, déšť 22°C

Nebezpečí z Polska: V dalších sušenkách našli jed na potkany!

V sušenkách se může vyskytovat jed na potkany  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK, oj - 
23. ledna 2013
12:28

Sušenky polské firmy Magnolia, které zřejmě obsahují jed proti potkanům, kromě Kauflandu nabízelo i Tesco. Oba řetězce oplatky stáhly z trhu. Lidé, kteří si je koupili, je mohou vrátit  a dostanou zpět peníze, uvedl mluvčí Tesca Jan W. Dvořák.

Televize Nova uvedla, že potenciálně nebezpečné cukrovinky od polského výrobce se objevily také v prodejnách společnosti Pekárny a cukrárny Náchod.

Požadavky na zdravotní nezávadnost nesplňují podle Dvořáka výrobky Tesco Oplatky s náplní s vanilkovou příchutí 175 gramů a Tesco Oplatky s krémovou náplní s jogurtovou příchutí 65 gramů. Lidé, kteří si je v Tesku koupili, je mohou vrátit a dostanou zpět peníze. Dvořák uvedl, že Magnolia informovala Tesco, že suroviny pro tyto cukrovinky mohly být kontaminovány "neznámou látkou".

Mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce (SZPI) Pavel Kopřiva televizi Nova řekl, že inspekce má na českém trhu informaci o možné kontaminaci deseti šarží pěti výrobků od firmy Magnolia, které byly zaznamenány u tří subjektů.

Do českých obchodů sítě Kaufland se dostaly dva výrobky, které mohou být kontaminované - oplatkové trubičky s čokoládovým krémem Stilla dolce Cocoa Rolls 2x50 gramů s minimálním datem trvanlivosti do 26. dubna, 8. května, 4. července a 8. srpna 2013 a oplatky plněné vanilkovým krémem Stilla dolce Vanilla Wafers 80 gramů s minimálním datem trvanlivosti do 21. května 2013. Také Kaufland zakoupené výrobky zákazníkům vyměňuje za peníze, z regálů stáhl 722 kusů a ve skladech zadržel 2070 kusů cukrovinek.

Jed na potkany se dostal do sušeného mléka a polská hygienická služba se nyní snažit zjistit jeho původ. Údajně se do výroby dostal ve výrobně Rokitnianka v obci Szczekociny na jihu Polska. Distribuce kontaminovaného zboží ze skladů firmy Magnolia v Lubsku na západě Polska byla podle vedení firmy zastavena. Agentur PAP v pondělí uvedla, že se sušenky dostaly do čtyř evropských zemí.

djaba ( 23. ledna 2013 22:30 )

Velmi by mně zajímaly rozbory ,potravin prodávaných za komančů.Hlavně ty lahůdky z krajin Waršavské smlouvy,už tehdy po revoluci dostávali západní turisté letáky o špatném mléku , kuřatech a o jiných totalitních lahůdkách.Jen vzpomeňte na různé recyklované vlašáky , matesy,papriku s mletou cihlou a jiné dobroty.Koupili jste si šest párků a doma smrděly jako (ani nenapíšu jak).

tomik007 ( 23. ledna 2013 20:08 )

a ze slepic byli krocani...

tomik007 ( 23. ledna 2013 20:07 )

a cesky zacina 666

tomik007 ( 23. ledna 2013 20:06 )

kam se hrabou potkani

tomik007 ( 23. ledna 2013 20:05 )

Polske potraviny jsou opravdu nebezpecne - jsou jenom o trochu bezpecnejsi nezli ty ceske...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud