Čtvrtek 30. května 2024
Svátek slaví Ferdinand, zítra Kamila
Oblačno, déšť 21°C

Skandál v Německu: Katolická nemocnice odmítla ošetřit znásilněnou dívku (25)

Dvě katolické nemocnice odmítly znásilněnou dívku ošetřit
Dvě katolické nemocnice odmítly znásilněnou dívku ošetřit  (Autor: profimedia.cz)
Autor: ljš - 
17. ledna 2013
16:22

Německem otřásá obrovský skandál. Dvě katolické nemocnice v Kolíně nad Rýnem odmítly ošetřit pětadvacetiletou oběť znásilnění.

Pětadvacetiletá žena si v prosinci prošla peklem. Na jedné diskotéce jí kdosi nasypal do pití drogy, znásilnil ji a nechal napospas v kolínském parku, kde se dívka probudila.

Okamžitě byla převezena do nemocnice, ale lékařského ošetření se jí nedostalo hned ve dvou z nich. Důvod? Náboženství! Nemocnice sv. Vincence a Nemocnice Ducha Svatého jsou totiž obě katolické a vymlouvají se na to, že z náboženských důvodů nemohly dívce provést nezbytné gynekologické vyšetření, jehož součástí by na její žádost mohlo být předepsání léků proti početí.

"Je to proti etickým a morálním zásadám, které naše nemocnice zastává," zní z obou zařízení. Lékaři, kteří nechtějí tento předpis respektovat, budou muset z nemocnice odejít.

peterwilliams ( 18. ledna 2013 10:54 )

kdoví kde š.oustala

vejkyt ( 18. ledna 2013 10:06 )

co si to ty náboženský individua dovolujou, okamžitě odebrat celé zařízení těmto demagogům a vedoucím kteří to nařídili, okamžitý doživotní zákaz práce v oboru!!! odporný pánbíčkáři tfuj

cinderella1 ( 17. ledna 2013 22:45 )

verasum ( 17. ledna 2013 22:24 )

A to těm svatouškům nic neříká pomoc bližnímu svému? Jsou to pokrytci.Mnozí zneužívali malé kluky a Vatikán v čele se slavným ozcem místo aby je vyhodil z církve,tak to zametl pod koberec.Co se o tom napsalo článků v zahraničních novinách a nic. Velebnosti chce se mi blejt

fandamilan ( 17. ledna 2013 20:29 )

Peníze z restitucí bohatě zabezpečí celé rody poslanců,kteří pro ně zvedli pařáty.Být politik u nás to je džob.Na začátku nic,na konci kariéry multimilionárský zloděj.To je česká realita.Bůh umí být vděčný.

Zobrazit celou diskusi